Комунальні витрати

Комунальні витрати на нерухомість на Кіпрі.

Наявність нерухомості на Кіпрі та проживання у ній передбачає несення власником комунальних витрат. Щомісяця слід вносити плату за воду і електропостачання, телефонний зв’язок та Інтернет, оплачувати вивіз сміття та послуги з утримання місць загального користування, якщо йдеться, наприклад, про житловий комплекс з облаштованою територією.

Про все це докладніше:

1. Електроенергія

Для оплати електроенергії можна вибрати одноставковий або двуставковий тариф. Перший передбачає однакову вартість електрики вдень і вночі; по другому – в денний час електроенергія коштує дорожче, а вночі дешевше. Останній варіант варто вибрати, якщо ви практично не користуєтеся електроенергією протягом дня або якщо в будинку встановлений обігрівач, який накопичує тепло (вночі гріє приміщення, а вдень відключається).

Електроенергія в Республіці Кіпр коштує досить дорого.Сьогодні родині з 4-х чоловік, що живе в апартаментах, доводиться платити за електроенергію приблизно 100 євро на місяць. Витрати збільшуються при наявності басейну, обігріві приміщення, підігріві води взимку, кондиціонуванні в спекотні місяці.

Діючі тарифи можна дізнатися на порталі EAC – Кіпрської електричної компанії.

2. Холодне водопостачання

За воду оплата здійснюється по лічильнику за спожитий обсяг плюс невелика фіксована сума. На Кіпрі діє прогресуючий тариф на воду – чим більші витрати, тим більша ставка. З 120 м3 за 4 місяці починає діяти підвищений тариф.

Середньостатистичній родині з 4-х осіб, яка живе в апартаментах або будинку з невеликою ділянкою, водопостачання обходиться десь в 30-50 євро на місяць в залежності від пори року (влітку, наприклад, дерева і газон потребують активного поливу). Власники приватного будинку також мають змогу пробурити свердловину та отримувати воду безкоштовно.

З розцінками на воду можна ознайомитися через сайт Служби водопостачання міста, де розташована нерухомість (Нікосія, Ларнака та ін.).

3. Гаряча вода

Гарячого водопостачання в Кіпрі немає, про підігрів води власнику будинку потрібно подбати самому. Для цього встановлюються спеціальні сонячні панелі, бойлери, що працюють на електриці, дизелі або газі. У спекотну пору року сонячних панелей цілком достатньо для нагріву холодної води, а їх використання не вимагає додаткових витрат. У холодні місяці (грудень-березень) потрібно користуватися додатковими водонагрівальними приладами.

4. Кондиціонування та обігрів

Користуватися кондиціонером в умовах кіпрського клімату доводиться в липні-серпні, іноді навіть вересні. Обігрів необхідний в згадані вище холодні місяці, так як системи централізованого теплопостачання на Кіпрі немає. Обігрівати будинок можна електрикою (теплі підлоги, радіатори), газом або дизелем, якщо встановлено спеціальний бойлер.

Розраховується вартість кондиціонування та обігріву дуже індивідуально.Середній показник витрат на це становить 1 500 євро на рік.

5. Інтернет і телефон

Вартість користування телекомунікаційними послугами (інтернет-телебачення, інтернет, стаціонарний телефон) залежить від розцінок обраного провайдера. В середньому все це коштує близько 50 євро на місяць.

6. Утримання місць загального користування

Дана категорія витрат стосується власників апартаментів, що входять до складу житлових комплексів. Вони оплачують роботу прибиральників, садівників, обслуговування басейну, воду для поливу, електроенергію для освітлення території, під’їздів, роботи басейну та ліфтів.

Найчастіше витрати на утримання місць загального користування варіюються від 25 до 60 євро в місяць, залежно від площі ділянки, наявності басейну та інших особливостей комплексу.

7. Прибирання сміття

Плата за прибирання сміття стягується муніципалітетами і становить близько 100 євро на рік.

8. Страхування нерухомості, побутової техніки і меблів

Страховка самого будинку, квартири і цінного майна в ній поширюється на всі непередбачувані випадки: крадіжки, пожежі, землетруси тощо. Розмір страхової суми ви можете визначити самостійно, а річна величина страховки буде десь 0,16% від неї.