Громадянство Кіпру | Питання та відповіді

Громадянство Кіпру:питання та відповіді.

Уряд Республіки Кіпр прийняв рішення про закриття програми "Громадянство через інвестиції" та отримання громадянства країни через інвестиції з 1 листопада 2020 року.

Представлені нижче питання і відповіді висвітлюють умови програми інвестиційного громадянства, що існували до її закриття.

1) Чи мають громадяни України право купувати нерухомість на Кіпрі та отримувати кіпрське громадянство за спеціальною інвесторською програмою?

Так, будь-яка фізична особа має право на придбання житлових об’єктів на території Республіки і вступати до громадянства країни при дотриманні вимог, виставлених до інвесторів.

2) До інвестора висуваються будь-які додаткові вимоги для отримання громадянства: терміни проживання, здача іспиту з грецької мови або історії Кіпру, наявність грошових коштів на рахунку тощо?

Ні, законодавство не передбачає таких вимог. Однак заявник не повинен мати судимості в країні громадянства і на Кіпрі, заарештованих активів на території ЄС.

3) Скільки має коштувати об’єкт нерухомості, щоб його покупець отримав право подати заяву на вступ до громадянства Кіпру?

Вартість одного об’єкта нерухомості, придбаної для приватного використання, повинна бути не менше 500 тис. євро + ПДВ, а загальна інвестована сума - 5 млн. євро. Якщо має місце колективне інвестування (від 5-ти осіб) і подача заяви на громадянство у складі групи, то розмір загальної суми інвестицій одного учасника групи знижується до 2,5 млн. Причому покупка житла вартістю від 500 тис. євро – обов’язкова умова для вступу в кіпрське громадянство, незалежно від підстави подачі заяви.

4) Чи можуть позбавити громадянства Кіпрської Республіки інвестора, який не буде проживати на Кіпрі або користуватися придбаною нерухомістю самостійно?

Ні, отримавши громадянство Республіки, інвестор може проживати в будь-якому місці і використовувати нерухомість на власний розсуд, наприклад, здавати в оренду. Але для того, щоб ви змогли продати об’єкт інвестування, має пройти мінімум 3 роки з моменту його придбання.

5) Хто разом з інвестором отримує право на отримання громадянства Кіпру?

Заяву на отримання громадянства з інвестором мають право подати всі залежні члени родини. До їх числа закон відносить чоловіка або дружину, неповнолітніх дітей (до 18-ти років) і повнолітніх дітей, які є фінансово залежними від батьків (наприклад, студенти стаціонару у віці до 28-ми років). Що стосується офіційно незареєстрованих шлюбів, щоб подружжя могло отримати громадянство як члени родини, потрібно «узаконити» відносини на Кіпрі. Зробити це можна двома способами – зареєструвати шлюб в муніципалітеті або обвінчатися в церкві (посвідчене Кіпрською православною церквою свідоцтво прирівнюється до видається муніципалітетами).

6) Яке майно враховується при розрахунку загальної суми інвестицій для отримання громадянства (наприклад, у мене вже є нерухомість на Кіпрі, куплена раніше, чи буде вона рахуватися зараз)?

Для надання громадянства за програмою для інвесторів враховуються всі інвестиції, зроблені не раніше, ніж за 3 роки до моменту подачі заяви. Тобто якщо ви маєте нерухомість і вона куплена протягом 3-х останніх років перед подачею заяви про отримання громадянства, її можна включити в підсумкову суму інвестицій.

7) Чи буде паспорт Кіпру, виданий в рамках програми для інвесторів, повноцінним паспортом держави-члена ЄС і надає він такі ж права, які є у інших громадян?

Так. Вступаючи в громадянство Кіпру, інвестор отримує рівні з іншими громадянами можливості, включаючи виборче право, право вільного пересування і проживання на території ЄС, працевлаштування в будь-якій країні Євросоюзу.

8) Протягом якого часу розглядається заява на отримання громадянства Кіпру?

Термін розгляду документів заявника і прийняття рішення не перевищує 3-х місяців.

9) Скільки потрібно заплатити при отриманні громадянства? Які державні внески передбачені?

При вступі до громадянства Республіки Кіпр сплачується внесок при подачі заяви і внесок при отриманні сертифікату про натуралізацію. Для повнолітнього заявника сума першого становить 2 000 євро, а другого – 5 000 євро. За неповнолітню дитину сплачується лише 80 євро при подачі заяви.

10) Якщо заява на вступ до громадянства подається в складі групи, чи повинні всі її учасники інвестувати в одне й те саме?

Ні, у всіх учасників групи можуть бути різні об’єкти інвестування (державні облігації, акції, житлова або комерційна нерухомість). Обмежень з цього приводу не передбачено.

11) Чи з’являються у інвестора нові податкові зобов’язання при отриманні громадянства Кіпру?

Ні, за інвестором зберігаються наявні у нього раніше податкові зобов’язання. Нових або ж додаткових, викликаних вступом до громадянства податків не передбачено.