Титул – документ на власність в Кіпрі

Титул – документ на право власності в Кіпрі

Аналогічно з іншими країнами, для закріплення права на нерухомість на Кіпрі потрібно пройти певну процедуру реєстрації та отримати відповідний документ. Тут документом, який підтверджує повноваження щодо нерухомого об’єкта, є Титул власника нерухомості.

Титул (Title Deed) – це документ встановленого зразка. До нього вноситься інформація про площу та розташування об’єкта, його власника, реєстраційний номер у Земельному департаменті.

Наявність оформленого Титулу на нерухомість забезпечує безумовне право власності, яке вже не може бути порушено. Отримання даного документа вважається остаточним етапом придбання об’єкта нерухомості, хоча користуватися ним покупець може вже після реєстрації договору купівлі-продажу.

Процедура отримання Титулу

Процес оформлення Титулу на Кіпрі є досить тривалим. Для первинного ринку термін видачі цього документа може розтягнутися на кілька років, але ретельна перевірка всіх пов’язаних з нерухомістю аспектів і є гарантією подальшої недоторканості права власності.

Якщо говорити в загальному вигляді, отримання Титулу проходить в такі етапи:

  1. Реєстрація договору купівлі-продажу в Регіональному земельному комітеті за місцем розташування об’єкта (нерухомість у Пафосі, Ларнаці тощо). Документи для реєстрації подаються протягом 2-х місяців з підписання договору, в її результаті відомості про власність вносяться до відповідного реєстру та захищаються права нового власника до отримання самого Титулу;
  2. Подача заяви в Комітет після того, як буде внесена вся вартість нерухомості. Заява подається в присутності покупця та продавця, до нього додається квитанція про сплату податку на оформлення власності й реєстраційного збору. Також Комісії надаються такі документи: сертифікат з Центрального банку, копія дозволу на покупку від Ради міністрів, реєстраційний сертифікат об’єкта нерухомості;
  3. Розгляд документів і винесення рішення про переоформлення Титулу з продавця на покупця або видачу нового документа.

Які особливості оформлення Титулу при покупці первинної нерухомості?

Якщо придбання вторинного об’єкта передбачає наявність Титулу у попереднього власника і документ просто переводиться на нового власника, то при виборі нерухомості з первинного ринку, діє трохи інша процедура.

Зокрема, покупцеві потрібно узгодити з забудовником спільний дії щодо подальшого оформлення Титулу. У договорі купівлі-продажу передбачається термін здачі об’єкта, передачі його покупцеві, неустойка за порушення сторонами зобов’язань. Додатково складається детальна технічна специфікація на нерухомість.

При прийнятті рішення про видачу Титулу власника Комітет проводитиме перевірку дотримання не тільки юридичної сторони реалізації об’єкта, але також дотримання забудовником будівельних норм та інших правил.

Більш детальну інформацію про оформлення Титулу власника нерухомості на Кіпрі ви можете отримати в нашій компанії. «CTM Group» забезпечує повний супровід клієнтів у процесі придбання закордонних об’єктів.