1. Іберія – таку назву носила давня Грузія приблизно до 5 століття н.е. Країна перебувала в дружніх відносинах з Римською імперією, а в Римі навіть на якийсь час був встановлений пам’ятник царю Іберії. Іберією, до речі, називали ще й Піренейський півострів (нинішня територія Іспанії та Португалії).

2. Нерухомість в Грузії вважається однією з найбільш недорогих в Європі. Навіть в курортному районі тут можна купити непогану однокімнатну квартиру в новобудові за 35 тисяч доларів.

3. Якщо грузинський водій випив, то отримує право викликати поліцейський патруль. Патруль абсолютно безкоштовно доставить водія та його автомобіль у потрібне місце. Робиться це для запобігання аварійних ситуацій на дорозі.

4. Їсти шашлик і хінкалі грузини звикли руками. Так краще відчувається смак страви.

5. Національні грузинські танці та пісні ЮНЕСКО визнало надбанням культурної спадщини людства.

6. У Грузії всі інформаційні вказівники на вулицях написані двома мовами: грузинською та англійською. Навіть у найменших населених пунктах.

7. Різниця в часі між Києвом і Тбілісі складає 2 години в зимовий період та 1 годину в літній. З 2005 року в Грузії не переводиться годинник – країна залишилася жити за літнім часом.

8. У грузинських новобудовах нерідке явище платний ліфт або ліфт із персональним ключем (наприклад, для мешканців під’їзду). Щоб піднятися в ліфті, потрібно вкинути кілька монет в спеціальний апарат, а ось за спуск донизу плати не треба.

9. За традицією, в Грузії не можна відмовлятися від запрошення на весілля. Якщо вас покликали, а ви не прийшли, це сприймається як велика образа і навіть може стати причиною припинення будь-якого спілкування в подальшому.

10. У країні діють так звані Будинки юстиції – державні установи, в яких можна скористатися практично будь-якою держпослугою. Всього в Будинку юстиції знаходиться понад 300 сервісів, серед яких цивільний реєстр, нотаріат, архів, виконавче бюро тощо.

11. У 2017 році в Грузії почав діяти безвізовий режим з Європейським Союзом. Це означає, що громадяни країни не повинні отримувати туристичну візу для відвідування країн ЄС.

11 цікавих фактів про Грузію
11 цікавих фактів про Грузію