Грузія займає 16-е місце в світі по Рейтингу Doing Business

За даними рейтингу Doing Business-2017, Грузія розташувалася на 16-е місце серед 190 країн світу за простотою умов і ведення бізнесу. Говориться в нещодавній доповіді Світового банку.


Доповідь Doing Business складається вже в 14-й раз і охоплює 190 країн. Він досліджує норми регулювання, які сприяють або перешкоджають розвитку бізнесу протягом усього циклу діяльності, включаючи створення підприємства, ведення бізнесу, а також рівень захисту прав інвесторів.


В цьому році експертами змінений розрахунок і методологія рейтингу, в результат оновлення показників торішніх досліджень. За торішньому рейтингу Грузія посідає 23 місце, а зараз улучшаает свої позиції на 7 позицій. Поруч стоять в рейтингу з Грузією виявилися такі країни як Австралія (15-е місце) і Німеччина (17).


В регіоні Європи та Центральної Азії Грузія посідає третє місце після Македонії та Латвії. Грузія також входить в десятку країн, які значно поліпшили свої позиції в глобальному масштабі. З неї випливає з країн СНД близькі по рейтингу Литва, Казахстан і Білорусь.

У цьому році в доповіді вперше в трьох компонентах враховувався гендерний чинник: початок бізнесу, реєстрація майна та виконання контрактів. За даними доповіді, жінки становлять приблизно 40% світового ринку праці і 50% студентів університетів. У деяких країнах вони як і раніше стикаються зі значними труднощами при прийомі на роботу, підприємництво, веденні бізнесу У Грузії також поліпшені процедури по сплаті податків, зокрема, скорочено кількість необхідних при цьому документів, покращилася ефективність онлайн системи для подання електронних декларацій. Поліпшення системи електронної обробки дозволило прискорити отримання документів, необхідних для експорту та імпорту. На думку авторів дослідження, цей фактор безпосередньо пов'язаний з перспективами світового зростання економіки.

Згідно з доповіддю, Грузія в минулому році здійснила п'ять важливих реформ: збільшила надійність енергопостачання, спростила систему виплати податків, підвищила рівень захисту прав інвесторів, поліпшила якість управління земельними ресурсами, прискорила процедури оформлення угод про експорт та імпорт

На думку експертів Світового банку, Грузія залишається лідером з реформ, пов'язаних зі стійкістю економічного зростання і мінімізації наслідків зовнішніх шоків.

Хороші показники у Грузії і в інших індикаторах, що розглядаються Всесвітнім банком - таких, як податковий аудит і повернення зайво виплачених податків.

Грузія займає 16-е місце в світі по Рейтингу
Грузія займає 16-е місце в світі по Рейтингу