Інноваційна технологія впроваджується для захисту права власності на квартири, будинки в Грузії та іншу нерухомість. Офіційний реєстр, який веде Міністерство юстиції, буде працювати за системою, що ґрунтується на блокчейні. Сьогодні вже приступили до реалізації пілотного проекту.

Блокчейн – це технологія розподіленого зберігання інформації. При її використанні база даних стає децентралізованою, значить, захищеною від знищення та кібератак. Спроба злому блокується автоматично, а відомості розподіляються по численних комп’ютерах.

Коли застосовується ця технологія, записи в системі неможливо підробити або підмінити, що забезпечує надійний захист зареєстрованих прав на нерухомість. Публічний реєстр в режимі реального часу пересилає до блокчейну інформацію, яка завірена цифровим підписом, що підтверджує достовірність даних. З цього моменту відомості про об’єкт нерухомості зберігаються в незмінному вигляді до внесення до реєстру змін у встановленому порядку.

Цікаво, що Грузія стала однією з перших країн у світі, котрі користуються технологією блокчейна для реєстрації нерухомого майна.

Сучасні технології на захисті нерухомості
Сучасні технології на захисті нерухомості