Одне з найкрасивіших місць світу в Грузії

Фотопідбірку найкрасивіших та маловідомих місць, розташованих по всьому світу, опублікувало видання National Geographic. Однією з визначних пам’яток, яким вдалося до неї потрапити, став монастирський комплекс Давид Гареджі із Грузії.

Журнал характеризує комплекс як одне з найкрасивіших і найбільш диких місць, шедевр мистецтва з містичною атмосферою. Знаходиться він в 60-ти кілометрах від міста Тбілісі, на кордоні між Грузією та Азербайджаном.

Монастирський комплекс Давид Гареджі вважається унікальним будовою і належить до числа головних святинь країни. Його історія починається в VI столітті, коли святий Давид з дванадцятьма своїми учнями прийшов на ці землі із Сирії, та заснував перший монастир.

Комплекс включає в себе 19 висічених в скелях монастирів. Келії монахів (всього їх було близько 5-ти тисяч) розташовувалися прямо в печерах. У XVII столітті після набігу одного хана всі ченці були винищені, а сам монастир прийшов в запустіння. Про нього згадали за радянських часів, але комплекс так і не був повністю заселений.

До наших днів збереглися численні фрески в церквах і написи на різних мовах (грузинською, вірменською, грецькою, арабським письмом). Один монастир навіть є діючим, а спів монахів у ньому порушує вікову тишу численних печер.

Якщо у вас є нерухомість в Тбілісі або ви буваєте там на відпочинку, обов’язково відвідайте комплекс Давид Гареджі. Настільки атмосферне місце залишить після себе незабутні враження!

Разом з монастирським комплексом в фотопідбірку на сайті National Geographic увійшли печери Вайтомо (Нова Зеландія), Плітвіцькі озера (Хорватія), долини Нілу (Єгипет), «шоколадні пагорби» (Філіппіни) та ін.

Одне з найкрасивіших місць світу в Грузії
Одне з найкрасивіших місць світу в Грузії