Щоб зробити будинки в Грузії ще привабливішим для покупців, життя комфортнішим, а відпочинок приємнішим, влада Тбілісі реалізує безліч цікавих програм.

Одна з них, наприклад, називається «Місто – бібліотека». В рамках втілення цього проекту планується встановити на території міста близько 3-х сотень електронних бібліотек – конструкцій, призначених для безкоштовного скачування книг в електронному варіанті. Такі «бібліотеки» з’являються на вулицях, які носять імена письменників, в міських парках і скверах, на станціях метро, ​​в пантеоні Мтацмінда і Дідубе.

Кожен, у кого є смартфон або планшет, може безкоштовно завантажити електронну версію книги за допомогою QR-коду та додатку Saba Reader. Наповнення всіх бібліотек однакове й включає 34 твори зарубіжних і грузинських авторів.

Інше нововведення в Тбілісі стосується не можливостей жителів і гостей міста, а, навпаки, передбачає для них нові обов’язки. Так, 3 квітня на тбіліських вулицях з’явилися спеціальні інспектори, які штрафують за викинуте в недозволеному місці сміття. Оштрафувати можуть будь-яку людини та навіть компанію, якщо вони не будуть користуватися урнами, а стануть розкидати побутове сміття або інші відходи на вулицях міста.

Тбілісі за читання та чистоту
Тбілісі за читання та чистоту