Питання субсидій для власників нерухомості в Одесі, та й в будь-якому іншому українському місті, актуальне як ніколи. Спробуємо розібратися в п’яти найпопулярніших міфах про оформлення субсидій на оплату комунальних послуг:

1) Рано чи пізно субсидію доведеться повернути або це якось негативно вплине на право власності.

Це неправда, насправді ж Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р., говорить що «субсидія є безповоротною і її отримання не пов1язане і не тягне за собою зміни форми власності житла».

2) Субсидії не надаються при наявності заборгованості по комуналці.

Такого правила в законодавстві немає. Борг по комунальним платежам ніяк не впливає на надання субсидії, тільки рівень доходу мешканців квартири або будинку. Причому враховується тільки отриманий дохід – депозити в банках, земельні паї, транспортні засоби та інше нерухоме майно до числа доходів не відносяться.

3) Субсидії не надаються безробітним громадянам і їхнім родинам.

Це не вірно. Згаданий вище порядок такого обмеження не містить. Якщо працездатна особа, яка досягла 18-ти років, за останній календарний рік не задекларувала ніяких доходів – її середньомісячний дохід з метою оформлення субсидії визначається в розмірі 2-х прожиткових мінімумів. Якщо ж особа не отримує заробітної плати, але має стипендію, пенсію, допомогу по догляду за дитиною та інші подібні доходи – до розрахунку беруться саме ці суми.

4) Для оформлення субсидії потрібно заповнити багато документів.

Насправді, необхідно подати лише заяву на субсидію і Декларацію про доходи. Якщо допомога оформляється щодо орендованого житла, знадобиться ще договір про оренду.

5) Щомісяця потрібно використовувати повний обсяг комунальних послуг, на які призначено субсидію. Якщо ви будете витрачати води, газу, електроенергії менше – можете втратити субсидію.

Невірно. Коли ви не використовуєте всю виділену на місяць норму, зекономлені кошти переходять на наступні місяці і можуть піти навіть на погашення обов’язкової частини комунальних платежів.

 

5 міфів про субсидії в Україні
5 міфів про субсидії в Україні