Тема криптовалюти у сфері нерухомості піднімається останнім часом дуже часто. Пов’язано це з повсюдним зростанням популярності електронних грошей, які обертаються в інтернеті, не прив’язані до якихось країн, нацбанків та не можуть бути підроблені, а також зростанням попиту на них і проведенням операцій з їх використанням.

Сьогодні будинки й квартири за криптовалюту можна придбати в багатьох країнах. У Туреччині, наприклад, навіть один з крупних забудовників заявив про продаж нерухомості в новому житловому комплексі за електронні гроші. Не залишається осторонь і Україна. Нещодавно тут уклали першу угоду, за умовами якої за квартиру заплатили криптовалютою.

Продана була квартира в Києві, а покупцем став іноземний громадянин, котрий розплатився валютою Etherеum. Вартість нерухомості склала приблизно 60 тисяч доларів в еквіваленті.

Щоправда, формально укладений був договір не купівлі-продажу, а обміну, тобто житло за ним просто поміняли на криптовалюту. Пов’язано це із тим, що НБУ не визнає електронні гроші платіжним засобом, але й не забороняє проведення угод з їх використанням. Договір обміну квартири на криптовалюту вже пройшов процедуру держреєстрації, а новому хазяїну житла видані документи, що підтверджують його право власності.

Фахівці ринку вважають, що використання електронних грошей у сфері нерухомості буде розвиватися активними темпами. Можливо, незабаром за криптовалюту можна буде придбати квартири в Одесі та інших українських містах, а дану практику законодавчо врегулюють.

Квартири за криптовалюту вже в Україні
Квартири за криптовалюту вже в Україні