Частина 1. Економ і комфорт-клас

Читаючи оголошення про продаж нерухомості в Одесі або описи будівельних проектів на сайті забудовника, ми стикаємося з класифікацією житла. Часто вказується, що новобудова належить до економ-, комфорт-, бізнес-класу або входить в розряд елітної нерухомості, та ніякого тлумачення не надається. Саме тому ми вирішили розповісти вам про них і пропонуємо познайомитися з короткими описами позначень класифікації новобудов за українськими стандартами 2017 року.

Згідно з новими правилами будівництва в Україні зводиться нерухомість 4-х класів – економ, комфорт, бізнес і преміум.

Економ-клас включає у себе найбюджетніший сегмент новобудов. При його будівництві увага приділяється лише дотримання житлового законодавства, нехай це будуть навіть мінімальні стандарти. Будинки класу економ можуть розташовуватися на околиці населеного пункту, в районі з недостатньо розвиненою інфраструктурою і транспортною розв’язкою. Вони будуються з будь-яких безпечних матеріалів, оснащуються звичайними ліфтами, відкрита прибудинкова територія облаштовується по мінімуму (зелені насадження, дитячі майданчики за встановленими нормами).

Квартири здаються покупцеві з підведеними комунікаціями та вмонтованими вікнами. Висота стель не нижче 2,5 м. Організація служби експлуатації, паркінгів і системи охорони не обов’язкова.

Комфорт-клас можна назвати перехідним між «економом» та «бізнесом». Для житла, яке належить до цієї категорії характерно дотримання більш високих стандартів комфорту, ніж прописані у законодавстві. Будинки комфорт-класу будуються в районах з гарною транспортною доступністю, поруч з магазинами, школами, дитячим садами, лікарнями та іншою інфраструктурою. Вони не можуть бути панельними або зведеними з використанням шлакоблоку, найчастіше застосовується монолітна технологія (газоблок, керамоблок) або цегляна кладка.

Кількість квартир на поверсі повинна бути не більше 12-ти, під’їзди обладнують домофонами або кімнатою для консьєржа, раз на декілька днів проводиться прибирання місць загального користування. Житлові комплекси комфорт-класу можуть мати відкриту або закриту, але обов’язково облаштовану, прибудинкову територію із зоною відпочинку, зеленими насадженнями та дитячим майданчиком. Паркінг – не обов’язковий елемент проекту, охорона і відеоспостереження теж.

Класи житла в Україні: як розуміти описи
Класи житла в Україні: як розуміти описи