Про таку можливість оголосив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе, вказавши на неефективність і високу корупційну складову в діючому механізмі дольового будівництва.

Законопроект, в якому містяться ці зміни, знаходиться на фінальній стадії розробки. Мінрегіон наполягає на його розгляді в найближчі місяці – чим раніше сфера будівництва буде «підігнана» під європейські стандарти, тим більше інвестицій вдасться залучити в Україну. У тому числі за рахунок підвищення її позицій в рейтингу Світового банку Doing Business.

Серед основних нововведень, що готуються – ліквідація інституту дольової участі забудовників. Якщо поправки будуть прийняті, дохід місцевих бюджетів буде закладатися ще при укладанні договору оренди земельної ділянки, причому вартість оренди планується розраховувати виходячи з аналізу цільового призначення землі.

Позитивні зміни в будівельній сфері сприятливо позначаться і на покупцях. На ринку з’явитися більше пропозицій по новобудовах Одеси та інших міст, ціна житла в них стане більш обґрунтованою.

 

Дольова участь у будівництві можуть скасувати
Дольова участь у будівництві можуть скасувати