Незнання про кончину близької людини більше не є винятком при порушенні 6-місячного терміну вступу в спадщину.

Українцям, які претендують на спадщину, уточнили правила вступу до нього. Верховний суд, розглядаючи справу №6-1215цс16, постановив, що при порушенні терміну вступу в спадщину незнання про смерть близької людини не є поважною причиною для отримання його майна або грошей, з посиланням на УБР.

"На вступ у спадок українцеві чинним законодавством відведено 6 місяців Але іноді люди, які не вклалися в ці терміни, просять у судів про поблажках по так званим поважних причин Найпоширеніша причина -... Що спадкоємець не знав про смерть родича або друга Отож ВСУ у своїй постанові чітко написав, що таке незнання не може прийматися судами для продовження терміну вступу в спадщину.
Хоча і уточнив, що суди як і раніше продовжать розглядати інші поважні причини.

.. "Наприклад, людина могла не вступить у спадок, якщо був в іншій країні і не міг її покинути з незалежних від нього причин Скажімо, знаходився в тюремному ув'язненні Або був на батьківщині, але з медичних причин був недієздатний: наприклад, знаходився в комі . І може надати відповідну довідку з медустанови.

Нагадаємо, що для початку процесу вступу до спадку людині потрібно подати відповідну заяву в нотаріальну контору. Вона буде приймати такі заяви від усіх претендентів на протязі півроку, а після відбудеться розділ майна покійного, і оформлення спадщини.

Якщо ж хтось із спадкоємців заплатити в строк 6 місяців і суд візьме до уваги його поважну причину, відбудеться повторний переділ з урахуванням інтересів нового спадкоємця. Він зможе відсудити майно або гроші, які інші спадкоємці отримали при первинному розділі активів покійного.

В Україні змінені правила вступу до спадку
В Україні змінені правила вступу до спадку