Створення Єдиного реєстру об’єктів державної власності стало новим завданням, яке Кабінет Міністрів поставив перед Фондом держмайна.

Відповідне рішення міститься в розпорядженні КМУ № 803-р від 5 жовтня 2016 року. Сам документ присвячений питанням боротьби з корупцією, а систематизація держмайна називається одним із заходів для попередження корупційних дій у сфері управління об’єктами державної власності.

Згідно із розпорядженням Кабміну, Фонд держмайна до кінця 2018 року повинен забезпечити проведення реєстрації нерухомих об’єктів, які перебувають у власності державних підприємств, установ, організацій, та тих, що не увійшли до статутних капіталів господарських товариств, котрі належать до сфери їхнього управління.

Планується зробити новий реєстр відкритим. Кожен бажаючий зможе знайти в ньому державну нерухомість Києва, Одеси та інших населених пунктів України, ознайомитися з інформацією про неї. В Єдиному реєстрі державних об’єктів нерухомості будуть міститися дані про розпорядників, вид і призначення майна, передачу його в оренду та тимчасове невикористання.

В Україні буде реєстр держмайна
В Україні буде реєстр держмайна