В Україні запустять проект по СМС-інформування громадян про реєстрацію нерухомості
Користувачі сервісу зможуть дізнатися, хто цікавився їхньою власністю.

Кабінет міністрів України схвалив проведення пілотного проекту по СМС-інформування громадян про зміни в сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Як повідомив міністр юстиції Павла Петренка, крім інформації про реєстраційні дії з нерухомістю, користувачі сервісу зможуть дізнатися, хто цікавився їхньою власністю.
Він пояснив, що схвалення проекту необхідно для імплементації прийнятого Верховною Радою законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються удосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захист прав власності" (№ 5067), який чекає на підпис президента.


Глава Мін'юсту підкреслив, що для використання такої послуги людині необхідно мати реєстраційний номер об'єкта і відкрити кабінет власника майна, де вказати номер телефону, на який будуть приходити повідомлення.
«Даний сервіс буде дуже зручним для наших власників нерухомого майна, адже їм не знадобиться ходити до реєстратора і витрачати час, щоб отримати інформацію», - додав міністр, додавши, що сервіс поки буде працювати в тестовому режимі.


Як повідомлялося, депутати Верховної Ради 6 жовтня 2016 року прийняли законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються удосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захист прав власності" (№ 5067) за основу та в цілому.
Закон, зокрема, пропонує надати право Мін'юсту здійснювати моніторинг реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно.


Крім того, передбачається обов'язкове використання держреєстраторами відомостей Державного земельного кадастру і реєстру документів, які дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт.
Передбачене законопроектом обов'язкове повідомлення держреєстратором власника об'єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про проведення реєстраційних дій дозволить протидіяти рейдерським захопленням.

В Україні запустять проект по СМС-інформування
В Україні запустять проект по СМС-інформування