З нотаріусів зняли обов’язок контролювати дотримання безготівкової форми проведення розрахунків в угодах купівлі-продажу. Відповідне роз’яснення дала Нотаріальна палата, вказавши також на те, що нотаріуси більше не відповідають за безготівкову оплату за договорами.

Нове правило поширюється на правочини щодо купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна. Відповідно до закону, оплата за договорами з сумою понад 50 тисяч гривень може бути проведена виключно в безготівковій формі. Дана вимога збереглася, проте нотаріуси більше не повинні вимагати документального підтвердження цього при засвідченні договору.

Зараз, продаючи або купуючи нерухомість у Чорноморську, Одесі або іншому місті, досить включити у текст договору пункт про те, що всі розрахунки між сторонами проведено до підписання угоди. Нотаріус, в свою чергу, повинен попередити про законодавчу вимогу щодо безготівкової форми оплати та наявність відповідальності за недотримання даного правила. На цьому обов’язки нотаріуса вичерпуються.

Нотаріуси не перевірятимуть розрахунки по угодах
Нотаріуси не перевірятимуть розрахунки по угодах