Як правило, квартири в Києві, Одесі чи будь-якому іншому українському місті коштують набагато дешевше, якщо це старий будинок, а не новобудова. Але квартиру потрібно не тільки купити, але й утримувати, і про рівень витрат на комунальні послуги потрібно подумати заздалегідь.

Як свідчить практика та підтверджують експерти, розмір комунальних платежів безпосередньо залежить від енергоефективності будинку. Дотримання при будівництві будинку сучасних вимог енергетичної ефективності дозволяє зменшити витрати на опалення в цілих 2-3 рази.

Така економія досягається за рахунок:

- наявності утеплювача стін і покрівлі (товщина не менше 120 мм і 200 мм відповідно). Утеплюються також підвали будинків;

- встановлення пластикових вікон з двокамерними склопакетами та восьмикамерними профілями мінімум;

- наявності автономної котельні та загальнобудинкового або, ще краще, персонального лічильника опалення;

- установки радіаторів з терморегуляторами;

- проектування альтернативних джерел енергії (сонячних батарей, твердопаливних котлів, теплонасосів тощо.);

- урахування площі остеклення (чим менше вікна, тим менше витрат на опалення) і розташування вікон по руху сонця;

- інших інноваційних технологій.

Розуміється, все це позначається на вартості та складності будівництва. А за радянських часів, в кінці 90-х – початку 2000-х перевагу віддавали зменшенню собівартості й простоті житлових будинків. У результаті цього на сьогодні 85% житлового фонду України характеризується низькою енергоефективністю. І тільки квартири в новобудовах допоможуть вам заощадити на комуналці.

 

Старі будинки vs. новобудови. Де жити дешевше
Старі будинки vs. новобудови. Де жити дешевше