Отримання ВНЖ іноземним інвесторам в Україні

Відповідно до чинного законодавства іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах приїхали в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території обмежений проміжок часу (не більше 90 днів протягом 180 днів, при цьому відлік починається з дати першого в'їзду). Після закінчення цього терміну, необхідно або його продовжити, або виїхати з країни. При необхідності більш тривалого перебування на території країни

В даний час в Україні оформляються два типи дозволу на проживання: тимчасовий і постійний.

Посвідка на тимчасове проживання (ПТП) - це документ, що засвідчує особу іноземного громадянина або особи без громадянства, і підтверджує його законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Посвідка на постійне проживання (ППП) - це документ, що засвідчує особу іноземного громадянина або особи без громадянства, і підтверджує його право на постійне проживання в Україні.

Посвідка на тимчасове проживання видається строком до одного року, постійний - безстроково.

Основна зміна, яке приніс з собою вказаний закон, - це визначення інвесторів, як нової категорії іноземців, які мають право оформити тимчасовий вид на проживання або постійний (ППП).

Якщо іноземний громадянин планує отримати посвідку на проживання в Україні в 2021 році через інвестиції, то йому слід при підготовці документів в ГМС подбати про те, щоб підтвердити один з наступних фактів:

Іноземець готує папери, що встановлюють, що він виступає в ролі засновника / учасника / бенефіціара в офіційно зареєстрованому на території України юридичну особу. Якщо, наприклад, іноземець одночасно грає все три перелічені ролі, то документальний доказ слід підготувати лише для однієї з них. Крім документів, що підтверджують статус іноземця в українській компанії, буде потрібно докласти також виписку з ЄДР про її оформленні відповідно до встановленого в Україні порядком.

Розмір частки в статутному фонді компанії у іноземця повинен становити не менше 100 тис. Американських доларів. При цьому інвестиція повинна бути зафіксована належним чином і проведена в гривні за курсом Національного банку України.

 Перелік документів для підтвердження зробленої інвестиції

Для оформлення тимчасової посвідки на проживання через інвестиції в 2021 році іноземного інвестора потрібно підготувати і подати відповідні документи. Розпочати їх збирати можна з письмового зобов'язання компанії миттєво повідомити в відділення ГМС, якщо раптом іноземець втратить свій статус учасника, засновника або бенефіціара. Складається такий папір від імені директора компанії, який завіряє її своїм підписом і печаткою.

Потім готують інші документи, характер яких залежить від того, як саме проводять іноземні інвестиції:

 • копії установчих документів створеної компанії;
 • інформація про розмір частки іноземця, яка зобов'язана перевищувати еквівалент $ 100 тис. за курсом валют від НБУ, що діяв на момент скоєння капіталовкладення, якщо інвестицію здійснювали в грошах;
 • якщо інвестор зробив свій внесок у вигляді рухомого майна, привезеного з-за кордону, то на такий випадок необхідно додати копії митних декларацій плюс копії актів, які фіксують процес прийому / передачі матеріального майна;
 • якщо інвестор передає до статутного фонду компанії рухоме / нерухоме майно (квартира або будинок в Украіні), куплене в Україні, то інвестиція вважається зробленим у матеріальній формі, а підтверджуючими документами стають акти прийому / передачі;
 • довідка про обсяг володіння цінними паперами, а також про їх вартість на момент покупки, якщо інвестор з-за кордону є акціонером оформленого в належному порядку акціонерного товариства в Україні.

Крім того, слід підготувати обов'язковий для отримання ВНЖ пакет документів, серед яких:

 • Заповнений бланк заяви.
 • Прохання від імені директора офіційно оформленого юрособи України.
 • Паспорт іноземця в оригіналі для пред'явлення плюс копія з нотаріально завіреним перекладом на українську.
 • В'їзна віза або оформлена в момент перетину КПП на кордоні імміграційна карта (оригінал і копія).
 • Страховка.
 • Фотографії (4 шт.) Формату 3.5х4.5 см.
 • Довідка про присвоєння в податковому органі персонального номера платника податків.
 • Квитанції або чеки, що свідчать про сплату послуг міграційної служби та державного мита.

Зібравши і подавши всі документи, залишається чекати, поки співробітники ГМС перевірять іноземця та його статус:

 • В першу чергу встановлюють, чи дійсно іноземний інвестор офіційно числиться в ролі бенефіціара / учасника / засновника української компанії.
 • Фігурує компанія оформлена відповідно до законодавства.
 • Розмір зробленої інвестиції підтверджується даними з офіційного сайту НБУ, щоб упевнитися - вкладення на момент їх здійснення перевищували $ 100 тис.

У свою чергу, Міграційна служба України мають право запитати додаткову документацію, здатну підтвердити, що іноземного інвестора є достатньо підстав для оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні в 2021 році

ВНЖ іноземним інвесторам в Україні
ВНЖ іноземним інвесторам в Україні