Порядок надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг регулюється Постановою КМУ № 848 від 21 жовтня 1995 року. До цього нормативного документу регулярно вносяться зміни, й останні із них торкнулися, в тому числі, оформлення субсидій орендарями житла.

Пільги на оплату ЖКП, згідно з діючим порядком, надаються не тільки власникам, але й орендарям житлових приміщень. Для оформлення субсидії не треба мати офіційної прописки, достатньо надати уповноваженим органам договір оренди житла та самостійно сплачувати комунальні послуги. Наголос на це зробив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Для отримання субсидії при оренді нерухомості в Украіні потрібно:

- проживати в орендованому житлі на підставі договору, укладеного в простій письмовій формі. Нотаріального посвідчення договору не вимагається, достатньо підписів власника та орендаря;

- заповнити заяву встановленої форми та декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися на наданням субсидії;

- надати пакет документів уповноваженому органу соціального захисту населення за місцем проживання особисто, поштою або через офіційний портал Мінсоцполітики.

Орендарям житла субсидія надається на строк дії орендного договору, але не більше, ніж на 12 місяців з моменту звернення за її призначенням. Автоматичного подовження субсидії у цьому випадку не передбачено – для отримання відшкодування на новий строк орендар повинен звернутися до органів соціального захисту повторно. Також він зобов’язаний повідомляти уповноважені органи про зміну складу осіб, що проживають в орендованій квартирі або будинку.

Субсидію можна оформити за договором оренди
Субсидію можна оформити за договором оренди