Отже, за статистикою ціни на квартири в новобудовах України лише за 9 місяців 2021 року зросли від 9 до 15 відсотків.

Об'єктивне пояснення цього феномену є – зросли ціни на метал, будматеріали. Також зростала заробітна плата із відкриттям кордонів для українців.

Зміцнення гривні, ринок нерухомості в Україні обчислюється у прив'язці до долара, але насправді він гривневий. Зміцнюється гривня – зростає ціна в доларах. Падає – знижується.

Закриті кордону. Локдаун, пандемія та просто страх залишати країну в умовах непередбачуваної обстановки залишило більшу частину мандрівників в Україні. Це означає, що суми у валюті, які ці люди щорічно витрачали на відпочинок, також залишилися вдома. Вони виплеснулися на ринок нерухомості.

Негативна ставка за валютними депозитами. У системних банках вже давно не потрібні наші долари та євро 0.001% за валютними депозитами не сприяє бажанню нести гроші у банки.

Волатиність гривні в умовах швидкозмінного світу та непередбачуваної української політики також не сприяє тримати гроші у нац валюті.

Міграційні процеси. Як не дивно, Україна за всієї бездарної політики та відсутності системного управління у стилі без керма та вітрил стала Меккою для європейських, Ізраїльських і тепер арабських інвесторів. Крім того, Україна є чи не єдиною країною в Європі, в яку можна в'їхати без обсервації та самоізоляції.

Внутрішня міграція. Чим складніше життя в регіонах, тим більші потоки людей прагнуть великих міст, особливо в столицю на пошук роботи. З'явився попит на оренду - зріс попит на купівлю квартир під орендний бізнес.

Держпрограми із кредитування. 3% та 7% при інфляції 6-9,5% за перше півріччя 2021 р.

За початкового внеску від 6%.

Відстань як спосіб життя. Зменшився попит на великі офісні майдани. Разом з цим збільшилися квадратні метри для житла. Тепер у аутсорсерів має бути обладнаний кабінет у квартирі, щоб працювати у комфортній обстановці.

З цієї причини збільшився попит на заміську нерухомість в Україні.

Нерухомість в Україні, чому зростає ціна
Нерухомість в Україні, чому зростає ціна