Оновлений рейтинг паспортів світу опублікувала міжнародна компанія Henley & Partners. Кіпр впевнено входить до двадцятки найкращих і займає 16-у сходинку, а ось Україна зі складання попереднього списку опустилася на 4 позиції й опинилася на 44 місці, розділивши його з Тувалу та Нікарагуа.

Індекс громадянств складається щорічно й регулярно оновлюється у зв’язку із внесенням змін до візової політики країн. У цьому році він складається зі 109-ти позицій, розташованих у порядку погіршення рейтингу. На першій сходинці розташовується держава, громадяни якої можуть відвідувати без візи максимальну кількість країн світу, а на останній – держава з мінімальним показником.

16-е місце в Індексі говорить про те, що звичайні громадяни та ті, хто отримав паспорт, бо придбав нерухомість на Кіпрі, можуть без оформлення візи подорожувати 172 країнами. Це – один із кращих показників, що дає жителям країни повну свободу подорожей.

Лідирують у рейтингу Японія та Сінгапур, для яких безвізово відкриті 189 країн. За ними слідують Німеччина, Південна Корея, Фінляндія, Люксембург, Італія і Данія. Закриває перелік Афганістан, з паспортом якого без візи можна відвідати всього 25 країн.

 

Кіпрський паспорт дає свободу
Кіпрський паспорт дає свободу