Північний Кіпр – дуже незвичайний регіон, який виділяється з маси інших країн і про який, як нам здається, варто дізнатися побільше. Пропонуємо до вашої уваги 10 найцікавіших фактів про нього:

1. Північний Кіпр з’явився в 1974 році. Тоді в країні стався військовий переворот, в відповідь на який Туреччина ввела свої війська в північну частину острова. В результаті ця частина проголосила про своє відокремлення від Республіки Кіпр і створення незалежної держави. Повна назва території – Турецька Республіка Північного Кіпру.

2. Північний Кіпр є частково визнаною державою. Визнає його тільки Туреччина, решта країн вважають його частиною Республіки Кіпр.

3. Державна релігія Північного Кіпру – іслам, а більшість населення – турки.

4. В регіоні практично все турецьке: основна валюта – ліра, а офіційні документи (наприклад, свідоцтво про право власності на нерухомість на Північному Кіпрі) складаються за формою, що діє в самій Туреччині.

5. Для відвідин Північного Кіпру не потрібна віза, тому що його дипломатичних представництв немає ні в одній країні світу, крім Туреччини

6. Потрапити на Північний Кіпр можна тільки двома способами: прилетіти на літаку з Туреччини або проїхати на автомобілі через пропускний пункт з території Республіки Кіпр, правда, для цього потрібно попередньо оформити кіпрську візу.

7. Північний Кіпр заповнений історичними пам’ятками, подивитися на які можна самостійно або відправившись на організовану екскурсію. Найвідоміші місця – замок Святого Іларіона IV століття, готичне абатство Беллапаіс 1200 року, Кіренійская фортеця, що зведена візантійцями і слугувала укриттям Річарда Левове Серце, замок Боун, побудований ще в V столітті до нашої ери, стародавнє місто Саламін на березі моря, де проповідували апостоли Марк і Варнава.

8. Острів до 1960 року був Британської колонією. На спадок від цього на ньому залишився правосторонній рух і розетки під трьохштикові «англійські» вилки.

9. На Північному Кіпрі відмінні умови для відпочинку: м’який клімат, піщані пляжі, ресторани, готелі, магазини, сувенірні лавки, різноманітні розваги. Умови розміщення тут не гірше, ніж в південній частині острова. Туристи прибувають в основному з Туреччини, Великобританії та інших європейських країн.

10. У Північному Кіпрі дуже доступні ціни, набагато нижчі, ніж у Республіці Кіпр. Це стосується всього: розцінок в готелях, ресторанах і навіть нерухомості. Гарне житло в північній частині острова можна купити досить недорого.

 

10 цікавих фактів про Північний Кіпр
10 цікавих фактів про Північний Кіпр