Минулий рік став одним із кращих для ринку нерухомості Північного Кіпру та продемонстрував найвищі за останні 10 років результати. Експерти відзначили зростання всіх істотних показників: загальної кількості укладених угод купівлі-продажу, попиту з боку іноземних покупців і розміру залучених до економіки країни інвестицій.

Причиною того, що іноземці стали все частіше обирати нерухомість Північного Кіпру, послугувало впровадження програми надання громадянства за інвестиції. У Фамагусті 99% угод за участю зарубіжних покупців проведені саме із цією метою. Отримуючи кіпрський паспорт, інвестор може без жодних обмежень проживати в країні, у будь-який час відвідувати її та здавати житло в оренду із непоганим прибутком від цього. Обов’язкова умова для таких громадян одна – бувати в країні не менше одного разу на рік.

Місцеві жителі також робили більше покупок. Для них банки Північного Кіпру надали вигідні умови кредитування й, тим самим, підвищили попит на нерухомість.

Очікується, що в 2019-му тенденції зростання ринку нерухомості збережуться, а продажі продовжать збільшуватися за рахунок як місцевих покупців, так і зарубіжних інвесторів. Кризові явища в секторі, які спостерігалися до цього часу, подолані. Забудовниками реалізуються висококласні проекти зведення житла, активно розвивається інфраструктура, а на законодавчому рівні врегульовані всі спірні моменти, що стосуються видачі документів про право власності та укладення угод щодо нерухомості.

2018 рік – зліт кіпрського ринку нерухомості
2018 рік – зліт кіпрського ринку нерухомості