Безліччю цікавих пам’яток славиться Північний Кіпр, одна з них – так званий музей античного корабля, розташований у Кіренійскій фортеці та відкритий для всіх бажаючих. Щоправда, за окрему плату.

Присвячений цей музей судну, вік якого перевищує 2,5 тисячі років. Воно відноситься до часів Олександра Македонського і на сьогоднішній день є найстарішим кораблем, піднятим з дна моря.

Виявив затонуле судно місцевий аквалангіст ще в 1968 році. Знахідкою зайнялася ціла команда археологів, якій знадобилося 6 років, щоб підняти на поверхню більше 6-ти тисяч деталей, промити їх, обробити спеціальним розчином і зібрати в справжній дерев’яний корабель. Дякувати за збереження судна до наших днів потрібно звичайним мушлям – вони щільно покрили собою дерево та вберегли його від руйнування.

Проведені дослідження говорять, що:

- корабель мав розмір 4,4 метра завширшки і 14 метрів завдовжки, ходив під вітрилом і міг розвинути швидкість до 9 км/год;

- екіпаж судна складав усього 4 людини. Стільки було знайдено комплектів обіднього посуду;

- корабель був торговим і ходив біля узбережжя нинішньої Туреччини, між грецькими островами Родос, Кос і Самос;

- судно неодноразово ремонтувалася та затонуло від протікання

Окрім самого корабля, з дна моря підняли й багато інших, не менш цікавих, предметів: приблизно 400 амфор з вином і мигдалем, бронзовий казан, свинцеві грузила для риболовецьких сіток і кільця для кріплення вітрил, гранітні блоки, що служили баластом.

Античний корабель на Північному Кіпрі
Античний корабель на Північному Кіпрі