Країна стала 26-ю у рейтингу найпривабливіших паспортів світу

Бути власником квартири у Пафосі, Лімасолі або іншому кіпрському місті – означає отримати не тільки сучасну нерухомість біля моря, а й можливість вступити в одне з найвигідніших громадянств світу.

Такий висновок ми можемо зробити, спираючись на результати щорічного дослідження консалтингової компанії Henley & Partners (Швейцарія) та професорського складу університету Гронінгена (Нідерланди), котре розподілило всі країни світу у рейтинг за привабливістю громадянства. До списку цього року ввійшли 159 держав, а Республіка Кіпр займає 26-у позицію.

Для складання рейтингу використовувалося кілька груп чинників, які роблять громадянство тієї чи іншої країни вигідним з точки зору соціальних, політичних та міграційних благ. Дослідники врахували показники внутрішнього розвитку держави та міжнародну складову громадянства, а саме:

- стан економіки, розмір ВВП, рівень розвитку людського потенціалу, стабільності та громадського порядку, освіти, середню тривалість життя в країні;

- можливості пересування громадян – кількість і вагу держав, куди вони можуть відправитися без візи;

- право громадян працювати й на постійній основі жити в інших державах без отримання посвідки на проживання та дозволу на роботу.

Перша п’ятірка рейтингу привабливості громадянств складається з країн Євросоюзу і виглядає таким чином:

1) Німеччина

2) Франція

3) Данія

4) Ісландія

5) Швеція

США посіли у рейтингу 29 місце, Росія – 63, Туреччина – 80, Україна – 99, Грузія – 104. Найбільш невигідними за громадянством стали Еритрея, Центральноафриканська Республіка та Афганістан.

Бути громадянином Кіпру вигідно!
Бути громадянином Кіпру вигідно!