Рейтинг кращих програм отримання громадянства за інвестиції склала міжнародна компанія Henley & Partners. У 2016 році першість в цьому рейтингу отримала Мальта, а Республіці Кіпр дісталося почесне друге місце в ТОПі.

Рейтинг складається щорічно і має вигляд індексу програми. Для отримання актуального індексу опитуються незалежні експерти, державні діячі та інвестори з різних країн світу. Вони оцінюють кожну інвестиційну програму за такими показниками: репутація держави, якість життя, можливість безвізового відвідування, терміни обробки заяв на отримання громадянства та прозорість процедури, вимоги до інвестицій, місця проживання, необхідність відвідування країни тощо.

За кожним критерієм виставляються бали від 0 до 10 (чим зручніше для людей, тим краще), потім результати сумуються та виводиться остаточний рейтинг.

Друга позиція Кіпру в цьому рейтингу свідчить про те, що купуючи нерухомість на Кіпрі з метою вступу в громадянство, ви зіткнетеся з мінімумом складнощів.

Загалом, ТОП-5 країн з найкращими інвестиційними програмами для отримання громадянства включає: Мальту (Європа), Кіпр (Європа), Антигуа і Барбуда (Кариби), Австрію (Європа) і Гренаду (Кариби).

Кіпр в ТОПі країн для отримання громадянства
Кіпр в ТОПі країн для отримання громадянства