Умови отримання громадянства Республіки Кіпр за інвестиції будуть посилені з 2020 року. Таке рішення прийняв парламент країни, ґрунтуючись на рекомендаціях Європейського Союзу.

Необхідність внесення змін до програми інвестиційного громадянства пов’язана з березневою заявою Євросоюзу про те, що через недостатню прозорість її умов в ЄС можуть проникнути люди з «кримінальними грошима», створюється сприятливий клімат для ухилення від сплати податків і відмивання грошей.

За діючими правилами, отримати громадянство країни можна, придбавши нерухомість на Кіпрі, цінні папери чи зробивши інші інвестиції в економіку на суму від 2 млн. євро і термін від 3-х років. З обов’язковим придбанням житла вартістю від 500 тис. євро.

Протягом 2018 року умови для претендентів на «золоту візу» ставали більш жорсткими:

  • звертатися за допомогою в оформленні документів стало можливо тільки в уповноважені адвокатські фірми;
  • перед отриманням громадянства потрібно прожити в країні мінімум 6 місяців в статусі ПМЖ;
  • протягом календарного року задоволені можуть бути не більше 700 заявок інвесторів.

Тим не менш, на думку Євросоюзу, цього недостатньо і до 2020 року повинні з’явитися нові обмеження. Зокрема, може подовжитися термін розгляду заявки (зараз – 3 місяці) та збільшитися ретельність перевірки заявників, змінитися вимоги до інвестицій, зрости мінімальний строк володіння активами або сума вкладень.

 

Отримати громадянство Кіпру стане складніше
Отримати громадянство Кіпру стане складніше