З точки зору вартості на проживання, Кіпр не можна назвати найдешевшою країною Європи, але й до занадто дорогих він теж не належить. Наприклад, нерухомість на Кіпрі в новобудові та якомусь елітному районі (Лімассолі, Пафосі) продається по 2-6 тисяч доларів за квадратний метр. А в невеликому містечку навіть на узбережжі можна підібрати варіант від 1 тисячі доларів за квадрат квартири.

Втім, житло потрібно не тільки придбати, але й утримувати. На Кіпрі рахунки по комуналці приходять раз на два місяці та залежать від сезону. Централізованого опалення та гарячої води на острові немає. Обігріваються квартири кондиціонерами, гарячими підлогами або іншими автономними системами, які працюють, як правило, від електричних мереж.

Приблизні комунальні витрати за місяць для сім’ї з 4-х осіб, яка мешкає в апартаментах, складають:

- 100 євро за електроенергію;

- 30-40 євро за воду;

- 50 євро за інтернет і телефон;

- 25-60 євро за утримання місць загального користування (зазвичай, стягується в сучасних житлових комплексах з управляючою компанією).

Якщо квартира маленька та ресурси витрачаються ощадливо, плату за комунальні послуги можна знизити до 45-60 євро. Утримання будинку площею 100 м2 коштуватиме не менше 150 євро на місяць.

Податок на нерухомість Кіпру був скасований в 2017 році й тепер не входить до складу витрат на утримання житла.

Покрити витрати можна, здаючи квартиру в оренду. Середні по країні ціни для однокімнатного житла – 350-450 євро на місяць. У курортний сезон ця сума збільшується у 2-3 рази.

 

Скільки коштує утримання житла на Кіпрі?
Скільки коштує утримання житла на Кіпрі?