На догоду туристам влада Кіпру готова зробити практично все – навіть затопити торгівельне судно. Нещодавно, наприклад, Ларнакська рада з розвитку туризму придбала з цієї метою вантажний корабель у Греції. Судно називається Elpida (в перекладі в грецького – «надія»), має довжину 63 метри і побудоване в 1965 році.

До жовтня цього року корабель був приписаний до грецького порту Антікіри. Сьогодні він уже прибув до берегів Ларнаки та повним ходом готується до затоплення. Судно ретельно очистять, помиють, підготують до «підводного» життя, а в березні 2018 року потоплять у водах Середземного моря.

Затоплений корабель стане новим штучним рифом для дайверів і найбільшим судном, що затонув у кіпрській акваторії. Його облаштуванням займеться Департамент рибного господарства, завданням якого є перетворення Ларнаки на центр європейського дайвінгу.

Влада регіону прагне залучити сюди якомога більше дайверів. Для цього вже занурювали під воду паром «Зенобій», який входить до десятки найпривабливіших у світі місць для дайвінгу, та затоплюють «Ельпіду» сьогодні.

Варто сказати, що розвиток дайвінгу вигідний не тільки керівникам міста, а й власникам нерухомості на Кіпрі – він привабить нових туристів і підвищить вартість оренди житла.

У Ларнаці затоплять грецьке судно
У Ларнаці затоплять грецьке судно