Історія кіпрського Лімассола почалася приблизно в II тисячолітті до нашої ери. Саме тому сьогодні гості міста мають можливість познайомитися з численними пам'ятками цього місця.
Пропонуємо топ-5 історичних місць Лімассола, які варто побачити своїми очима:
1. Середньовічний замок.
Як свідчить переказ, в каплиці саме цього замку король Англії Річард Левине Серце одружився на Беренгарии Наваррской і було це в далекому 1191 році. З тих пір форт кілька разів був зруйнований, служив в ролі оборонної фортеці і навіть в'язниці. Нинішній замок - реконструкція часів Османської імперії (XIX століття), в ньому також відкритий Музей Середньовіччя.

2. Стародавнє місто Курион.
Його заснування припадає на XII в. до н.е. Вважається, що місто звели греки, які брали участь у Троянській війні. Багато століть він був порожній, покинутий жителями. До нинішніх днів збереглися мозаїки на місці будинків і бань, відреставрований греко-римський амфітеатр, в якому навіть сьогодні відіграють грецькі трагедії.


3. Храм Аполлона Ілатіса.
Цей язичницький комплекс датується II ст. і добре зберігся до нашого часу. Він складається з декількох святилищ, побудованих в різний час, а на його території розташовуються колонади, скарбниці, внутрішні двори, архаїчне святилище, будинки жерців, сама будівля храму і багато інших споруди, від деяких з яких залишилися тільки рештки стін.
4. Монастир Святого Миколая.
Монастир був заснований як чоловічий в IV ст., Коли Кіпр входив до складу Римської Імперії, за часів англійського правління був закритий, а в ХХ столітті відроджений як жіночого. Особливістю монастиря вважалося те, що на його територію було завезено безліч котів, головним завданням яких була боротьба зі зміями, що населяли цю місцевість. До сьогоднішнього дня зберігся кам'яний храм, прикрашений мозаїчним чином Миколи Чудотворця.
5. Руїни міста Аматус.
Античний Аматус овіяний легендами. Передбачається, що він був закладений в 3000 р до н.е., сьогодні ж на місці археологічних розкопок можна побачити кілька будинків, останки фортеці-акрополя, ринкової площі, міського муру і візантійської базиліки, оздобленого дорогоцінним камінням, руїни порту і храму Афродіти , яка шанувалася в цьому місті.

Топ-5 історичних пам'яток Лімассола
Топ-5 історичних пам'яток Лімассола