1. Нікосія – остання в світі розділена столиця.

Місто своєю столицею вважають відразу дві держави: частково визнана Турецька Республіка Північного Кіпру і Республіка Кіпр. Така ситуація склалася тут з 1974 року, коли державний переворот на острові призвів до фактичного поділу його на дві частини, турецьку та грецьку.

2. Це єдина столиця, що має відразу три назви.

Офіційна назва міста – Нікосія, саме під нею воно відоме у світі. Є й ще назви: грецька – Лефкосія та турецька – Лефкоша. Примітно, що історична назва Лефкосія повертається до вживання, її все частіше можна побачити на табличках з адресами, автобусах та в офіційних кіпрських документах. Турецькомовне населення також називає місто традиційним для себе ім’ям Лефкоша.

3. Історія Нікосії налічує більше 3-х тисяч років.

Місто було засноване ще в XI столітті до нашої ери, воно було давньогрецьким містом-державою, входило до складу Візантії, Англії, Венеціанської держави, Османської та Британської імперій. У 1960 році Нікосія стала столицею незалежного Кіпру. У місті збереглися пам’ятки з усіх періодів його історії.

4. Місто не має виходу до моря.

Нікосія знаходиться в центрі острова і не належить до числа кіпрських курортів. Якщо ви хочете відпочити або купити нерухомість біля моря на Кіпрі, вам доведеться обрати інше місто.

5. У Нікосії немає аеропорту.

Столичний міжнародний аеропорт закритий з 1974 року. Найближчий знаходиться в Ларнаці, всього в 40 кілометрах від міста. Від аеропорту Ларнаки до Нікосії курсують регулярні автобуси. Дорога на них займає трохи більше півгодини.

Топ-5 цікавих фактів про Нікосію (Кіпр)
Топ-5 цікавих фактів про Нікосію (Кіпр)