Одне з місць, якими відомий Північний Кіпр – це місто-привид Вароша. У далекому 1974 році за наказом турецької влади її покинуло місцеве населення (греки-кіпріоти) та з тих пір вона перебувала під охороною військових і була повністю закрита для звичайних людей. Уже понад 40 років всі вулиці й будівлі Вароші пустують, хоча колись вона входила до числа найпопулярніших та елітних курортів Європи.

І ось нещодавно преса Північного Кіпру заговорила про те, що влада планує знову відкрити й відновити покинуте місто. А заодно, і кілька селищ, розташованих поряд із ним.

Кажуть, що 16-ти тисячам греків-кіпріотів дозволять повернутися до своїх будинків на території Вароші. Якщо це станеться, місто отримає друге життя. І так як на його відновлення й осучаснення буде потрібно багато часу, у нього є всі шанси стати новим туристичним центром. Звичайно ж! Побувати там, де життя зупинилося на 40 років, дуже цікаво!

До речі, Північний Кіпр вже зробив перший крок до відкриття Вароші. Жителям цієї частини острова дозволили відвідувати місцеві пляжі.

Вароша знову відкриється для туристів?
Вароша знову відкриється для туристів?