Посвідка на проживання – це документ, який дає право не отримувати візу для в’їзду в країну та знаходитися в ній без будь-яких обмежень за строками. На Кіпрі є два різновиди посвідки на проживання: тимчасова, що вимагає періодичного продовження, і постійна, яка видається на невизначений термін.

Поговоримо про постійний дозвіл на проживання. Право на його отримання мають такі категорії іноземців:

- покупці нерухомості на Кіпрі на суму від 300 тисяч євро без урахування ПДВ. Щоб набрати потрібну вартість можна придбати до двох об’єктів, але обов’язково у забудовника на первинному ринку. Крім самого покупця, ВНЖ можуть отримати також його чоловік/дружина і неповнолітні діти. Зауважимо, що претендувати на кіпрську посвідку на проживання має право будь-який власник нерухомості, але дотримання названих умов зводить практично до нуля ймовірність відмови та прискорює процедуру;

- особи, які влаштовуються на роботу в кіпрську компанію;

- підприємці, що ведуть бізнес в Республіці Кіпр і не здійснюють негативного впливу на економіку країни;

- особи, в яких є стабільний дохід поза Кіпром та які не будуть влаштовуватися на роботу в цій країні. Нормативно встановлений мінімум доходів – 4,5 тисячі євро на рік. Компетентні органи уповноважені піднімати цю планку, і на практиці достатнім вважається щорічний дохід в 10 тисяч євро.

Кожному, хто вперше претендує на кіпрську посвідку на проживання доведеться додатково обґрунтувати своє бажання жити на острові: вести бізнес, вчитися, працювати, навчати дітей тощо. При наявності посвідки жити в Республіці не обов’язково, але треба відвідувати країну не рідше одного разу на 2 роки.

 

Кому на Кіпрі дають ВНЖ
Кому на Кіпрі дають ВНЖ