Чим зайнятися і що подивитися в Фетхіє?

Фетхіє - по праву вважається одним з кращих курортів в Туреччині, нарівні з районом Махмутлар в Аланії, Антальї і іншими містами, що розтягнувся по морському узбережжю. При цьому, незважаючи на гадану однаковість курортних міст, кожен з них привабливий і незвичайний по-своєму. Унікальність Фетхіє, наприклад, полягає в тому, що тут сучасна інфраструктура і комфортабельна нерухомість поєднується з дивовижною природою, пам'ятками стародавніх цивілізацій і невичерпними можливостями для активного відпочинку.

Все це викликає бажання не тільки одного разу відпочити і все, але також придбати нерухомість в Фетхіє (тим більше що таку покупку можна зробити за досить невеликій ціні).

Незалежно від того, будете ви жити, відпочивати або інвестувати в житло на цьому курорті, ми пропонуємо топ-13 рішень, як цікаво і незвично провести час в Фетхіє.

13 найпопулярніших місць і занять:

1. Пляж Чалиш. Він відноситься до найбільш екологічно чистим пляжам в Туреччині, простягається на 5 кілометрів в довжину і омивається Егейським морем. З пляжу відкривається чудовий вид на острови затоки Фетхіє і Тороські гори. Узбережжя покрито піском або дрібною галькою, море переважно тепле. Доповнюється пляж Чалиш прогулянкової набережної, закритою для руху транспорту, зате з численними кафе, барами (в тому числі спортивними), ресторанами, невеликими магазинчиками для туристів.

2. Міри гробниці. Це символ Фетхіє, самі незвичайні пам'ятки історії в ньому (аналогів їм не має район Авсаллар, Махмутлар і інші курортні міста). Гробниці вирубані прямо в скелях і датуються IV століттям до н.е. Найбільш відома з них - гробниця Амінтаса, правителя міста, оздоблення якої більше нагадує грецький храм. Гробницю Амінтаса добре видно з долини, але всі бажаючі можуть піднятися прямо до неї гори. Крім «гірських» гробниць, в Фетхіє також збереглися кілька лікійських саркофагів.

3. Античний театр міста Теслмессос. Він вміщував близько 6 тисяч осіб, був зведений в пізно грецьким і надалі (у ІІ столітті) реконструйований римлянами. Залишки театру в 1957 році використовувалися для відновлення міста після землетрусу, але в 1995-му до нього знову повернувся історичний зовнішній вигляд.

4. Середньовічна фортеця XV століття. Вважається, що замок на горі побудували лицарі ордена Святого Іоанна. До наших днів збереглися тільки невеликі залишки замку, кілька гробниць і стародавні написи на стінах.

5. Олюденіз. Селище знаходиться в 15-ти кілометрах від Фетхіє на березі Середземного моря і з трьох боків оточений горами. Перекладається «Олюденіз» як «Мертве море» і славиться відразу декількома пам'ятками.

Серед них:

  • національний заповідник Туреччини Блакитна лагуна - піщана коса, дюни, евкаліптові гаї і сосни викликають відчуття повного єднання з природою;
  • піщано-галькові безкоштовні пляжі;
  • оглядові екскурсії по горам;
  • польоти на параплані, які можливі з нижнього (1 672 м), проміжного і верхнього (1 980 м) старту. Олюденіз популярний серед парапланеристів з усіх континентів, тут часто відпрацьовуються небезпечні режими польоту і проводяться змагання з повітряної акробатики. При цьому в самому селищі практично ніхто не проживає, а тому нерухомість в Фетхіє стає кращим варіантом для відвідувачів Олюденіза.

6. Юзюмлю. Самобутня гірське село, заповнена традиційними османськими будинками з каменю і оточена масивами гір. Життя в селі протікає за стародавніми звичаями - жінки тчуть бавовняну тканину, а чоловіки працюють в полі. Також Юзюмлю багато виноградниками кращих сортів, а для туристів працюють невеликі чайні та кафе.

7. Долина метеликів. На узбережжі затоки Белджееіз мешкають всі види середземноморських метеликів, основна мешканка долини - тигрова метелик, найбільшу популяцію якої можна побачити з червня по жовтень. Дістатися по суші до Долини метеликів неможливо, тільки спеціальних екскурсійних яхтах.

8. Острови затоки Фетхіє. Великі і менші острови з лісами, пляжами і первозданною природою допоможуть відпочити від повсякденної суєти. Потрапити на будь-який острів можна на катері, а заодно і зробити морську прогулянку.

9. Музей Фетхіє. У ньому зібрані етнографічні та археологічні експонати - твори мистецтва, ремесла, національна одяг, прикраси, саркофаги та інші предмети старовини від лікійців до османів. Знаходиться музей в центрі міста.

10. Екскурсії по найближчих містечках і селах - Летоон (священного міста Лікії), ксантос (столиці Лікійської Федерації), Пінар з реліктовими деревами і гірськими пейзажами, Каякей (занедбане грецьке селище, село-привид).

11. Активні види спорту - дайвінг, рафтинг, парапланеризм, кайтинг і багато інших.

12. Сучасний відпочинок в кафе, ресторанах, турецькій лазні і т.п. закладах.

13. Мечеть Джезайірлі. Вона була побудована в 1791 році за наказом великого візира. Мечеть добре збереглася до наших днів і заслуговує на увагу туристів.

Вілли та апартаменти від агенціі нерухомості CTM Group ми пропонуемо кращу нерухомість в Фетхіе.

Чим зайнятися і що подивитися в Фетхіє
Чим зайнятися і що подивитися в Фетхіє