Фортецю Аланії буде визнано об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО

Аланійську фортецю, головну пам’ятку та символ міста, скоро включать до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Експертний висновок з відповідною пропозицією вже поданий на розгляд профільного комітету міжнародної організації.

Фортеця Аланії датується ХІІІ століттям та є пам’яткою сельджукської епохи. Будова розташована на скелястій височині та з трьох сторін оточена Середземним морем. Фортеця добре збереглася до наших днів і сьогодні працює як музей під відкритим небом.

Спроби включити сельджукську фортецю до переліку об’єктів Світової спадщини робилися вже не одноразово. Цього разу прискоренню процесу посприяли дослідження, проведені у жовтні експертом Сімоне Рікке. За результатами досліджень була складена доповідь та передана до профільного комітету ЮНЕСКО. Якщо і далі ситуація розвиватиметься настільки сприятливим чином, вже в 2018 році аланійська фортеця посяде гідне місце у списку об’єктів світової культурної спадщини.

 

Очікується, що включення фортеці до даного переліку, добре вплине на нерухомість Аланії та посприяє подальшому розвитку туристичного сектору в регіоні.

Фортецю Аланії буде визнано об’єктом Світової спад
Фортецю Аланії буде визнано об’єктом Світової спад