Придбання зарубіжної (в даному випадку турецької) нерухомості відноситься до найбільш вдалим способам інвестування. Зробивши одного разу таку покупку, ви позбавляєте себе від витрат на оренду житла для відпочинку або роботи в Туреччині, а крім того - отримуєте стабільний дохід від здачі квартири в оренду або виручаєте хорошу суму від її продажу в разі значного підвищення цін на нерухомість.

Втім, покупка зарубіжного житла може стати і великим розчаруванням - недобросовісний продавець оформить не всі документи, продасть квартиру відразу декільком покупцям або забудовник збанкрутує, так не закінчивши будівництво будинку. У будь-якому з цих випадків ви ризикуєте залишитися і без житла, і без заплачених за нього грошей. Щоб уникнути цього, коли потрібно купити нерухомість в Туреччині, ми радимо дотримуватися наведених нижче рекомендацій.

6 основних порад для покупців турецької нерухомості:

1. Співпрацюйте лише з тими агентствами (продавцями / забудовниками), яким ви довіряєте. Сьогодні в сегменті турецької нерухомості працює безліч компаній. Це вітчизняні і зарубіжні агентства, фірми-забудовники і іншого роду посередники, серед яких трапляються недобросовісні компанії або навіть шахраї. Відомий, наприклад, випадок з однією великою стамбульської фірмою, яка продавала один і той же об'єкт кільком покупцям. Судовий розгляд у цій справі тривало кілька років, а всі покупці понесли значні збитки. У зв'язку з цим варто звертатися до послуг надійних агентств. Бажано, щоб це була місцева компанія або закордонна, але та, що спеціалізується на продажу житла іноземцям. Перевірити репутацію посередника можна такими способами - ознайомитися з усією офіційною документацією, необхідною для ведення відповідного виду діяльності, знайти і переглянути відгуки колишніх клієнтів компанії або попросити рекомендації у знайомих, які вже користувалися послугами з купівлі нерухомості в Туреччині. Так ви зможете убезпечити себе і зробите перший, найважливіший крок, на шляху до успішного придбання житла.

2. Користуйтеся послугою ознайомчого туру, обов'язково оглядайте запропоновані варіанти на місці. Після того, як ви приблизно визначилися, що ви хочете, агентство підбирає підходящі варіанти зі свого каталогу і надає основну інформацію про них. Не потрібно погоджуватися на покупку відразу ж після цього - варто вирушити на місце (якщо нерухомість в Аланьї, то саме туди) і подивитися на об'єкт на власні очі. Тільки так вам вдасться оцінити реальні плюси і мінуси пропонованого житла - його розташування, близькості до ключових об'єктів інфраструктури, якості обробки, побачити стадію будівництва (для споруджуваних будинків), поспілкуватися з потенційними сусідами. Виходячи з цього, визначається найбільш вдале з усіх боків пропозицію і приймається остаточне рішення про покупку. До речі, ознайомлювальний тур входить до переліку послуг більшості досвідчених і надійних агентств нерухомості.

3. Переконайтеся в «юридичній чистоті» об'єкта. Перед укладенням договору важливо упевнитися в тому, що дану нерухомість в Туреччині можна купити на законних підставах і в процесі її використання у нового власника не виникне ніяких проблем або перешкод. Найбільш поширені ризики - це, що: - будинок побудований з порушенням турецького законодавства; - квартира знаходиться в арешті або під заставою; - забудовник зводив будинок з використанням кредитних коштів і не зміг повернути їх. Крім того, при покупці на первинному ринку варто переконатися в наявності попереднього позову (своєрідного техпаспорта на воду і електрику). Він підтверджує відсутність у забудовника боргів і правомірне підключення будинку до даних інженерних комунікацій.

4. Не виплачуйте повну вартість житла до оформлення ТАПУ. ТАПУ - це турецьке свідоцтво про право власності, яке має встановлену форму і є єдиним документом, що підтверджує ваші права на квартиру або будинок. Тільки його наявність дозволить в майбутньому продати, подарувати або передати в спадщину нерухомість. Деякі нечесні продавці користуються незнанням цієї особливості з боку іноземців. Вони вимагають відразу всю суму від покупця, підписують з ним договір і запевняють, що крім цього власнику турецької нерухомості нічого не потрібно. Згодом ТАПУ так і не оформляється і угода купівлі житла не вважається закінченою. Видається ТАПУ Кадастровим управлінням і містить інформацію про попередньому, нового власника об'єкта з фотографією, особливості об'єкта його задекларованої вартості і т.п.

5. Складайте договір купівлі-продажу на двох мовах, уважно прописуйте умови про відповідальність сторін і строки внесення оплати. Чим детальніше складений текст договору, тим менше варіантів для його неправильного тлумачення. До того ж, всі спірні умови повинні бути узгоджені між продавцем і покупцем заздалегідь. Уважно читайте запропонований договір, уточнюйте незрозумілі моменти у фахівців

Придбання зарубіжної  вдалий спосібам інвестування
Придбання зарубіжної  вдалий спосібам інвестування