Печери Аланії - піратські береги та загадкове сяяння

В далекі Середні віки аланійский берег наводив жах на мандрівників. У прибережних скелях тут затаїлися численні печери, які стали притулком піратів - їх основним укриттям, де вершилися всі «найстрашніші» піратські справи.

З тих пір пройшло багато років, піратів на узбережжі Аланії більше не зустрінеш, зате їх печери збереглися до наших днів. Сьогодні аланійскі печери стали однією з найпопулярніших пам'яток серед відпочиваючих. У них, як ніде більше, поєднуються творіння природи та рук людини, відчувається дух історії й безлічі стародавніх легенд, якими оповивається ця місцевість.

На що варто подивитись?

До найзагадковіших печер Аланії потрібно добиратися по воді. Так, якщо ви приїхали в місто, орендували підходящу нерухомість Аланії на час відпочинку, обов'язково відправляйтеся до гавані та записуйтеся на морську екскурсію в:

• Печеру Піратів, або Дівочу Печеру.

Якщо від гавані рухатися в північному напрямку, то саме ця печера зустрінеться на вашому шляху першою. Увійти в неї можна по воді через досить великий вхід висотою 6 та шириною 10 метрів. За переказами, саме в цій печері пірати переховувалися від погоні, звозили в неї зброю, всі награбовані багатства, а також тримали тут полонених дівчат, що призначалися для продажу на невільницькому ринку (звідси друга назва цього місця). Крім того, вважається, що колись між печерою і фортецею Аланії існував підземний прохід більше 150 метрів завдовжки. Однак сьогодні знайти цей прохід не вдалося, причиною тому вважаються обвали та інші руйнування, яким скелі піддавалися з того часу. В печері на дні моря можна без зусиль розгледіти приголомшливої краси різнокольорове каміння та підводних жителів.

• Печеру Закоханих.

Головна її особливість – незвичайна будова. Вхід в печеру розташовується на одній стороні мису, а вихід не просто на інший, а ще й на висоті 10-ти метрів над морем. Назву печери пов'язують відразу з декількома легендами. Вважається, наприклад, що якщо з верхнього виступу закохані разом стрибнуть у море, то вони завжди будуть удвох. Згідно з іншим повір'ям, поряд з печерою одного разу зазнав аварії корабель, а коли були знайдені його рештки, увагу привернула пара скелетів (чоловічий та жіночий), які лежали обнявшись. Крім звичайних екскурсій в Печеру Закоханих, є також екстремальні – вас висаджують біля входу, а щоб повернутися на катер, потрібно подолати всю довжину печери (в темряві і на дотик), вийти на виступ і зістрибнути з нього у воду.

• Фосфорну Печеру.

Явище, яке зустрічається в цій печері, не піддається науковому поясненню. І вночі, і вдень вона випромінює яскраве світло, яке відбивається у воді та створює чаруючий ефект. Особливо гарна печера в темний час доби, коли вона ніби світиться зсередини, хоча ефект світіння видно навіть на денних фотографіях.

Подорож навіть в одну, будь-яку з аланійских печер подарує вам яскраві та незабутні емоції. Але ми все ж радимо не обділяти увагою жодну із них.

Печери Аланії - піратські береги та загадки
Печери Аланії - піратські береги та загадки