Пейзажі Фетхіє (Туреччина, Мугла) нікого не зможуть залишити байдужими, а особливо, кінорежисерів, найголовніше для яких – це гарне зображення на екрані. Адже саме красивих, яскравих і незвичайних картинок в цій місцевості якраз предостатньо.

Уже кілька разів Фетхіє «засвітилося» в кіно та, приїхавши туди, ви отримуєте унікальну можливість пройтися по стопах улюблених акторів, побачити наживо місця, на які до цього дивилися лише на екрані.

Так, на відомому пляжі Чалиш знімалися епізоди 23-го фільму із Бондіани: «007: Координати «Скайфол» (2012), де роль Джеймса Бонда виконав Деніел Крейг. За сюжетом «Скайфол» після вибуху в офісі MI6 Бонд вирішує інсценувати свою загибель та вирушає насолоджуватися життям на Середземноморське узбережжя Туреччини. Як ви вважаєте куди? Звичайно ж, у Фетхіє!

Інший фільм, в якому можна побачити місцеві краєвиди – це «Шукач води» (2014) в головній ролі з Расселом Кроу. Сюжет фільму побудований на тому, що батько-австралієць на ім’я Джошуа Коннор відправляється до Туреччини шукати своїх синів, що значаться зниклими під час Першої світової війни. Більша частина зйомок проходила в Стамбулі, але найяскравіші кадри були зняті в місті-примарі Каякой, який знаходиться в околицях Фетхіє.

Є й кілька документальних фільмів, присвячених цьому місцю. Наприклад, стрічка російського виробництва «Туреччина: від Фетхіє до Аланії» (2010), яка оповідає про історію, клімат, природу й визначні пам’ятки Середземноморського узбережжя, та короткометражка «Фетхіє: місця і особи» (2010), представлена вже самими вихідцями з цього прекрасного міста.

Фетхіє: по слідах Джеймса Бонда і Джошуа Коннора
Фетхіє: по слідах Джеймса Бонда і Джошуа Коннора