Аеропорт Газіпаша - перше знайомство з Аланьей і одна з головних визначних пам'яток

Відпочинок в турецькій Аланьї або, наприклад, Махмутларі надає всі можливості для гарного проведення часу. У цих містах можна з головою зануритися в розслаблюючу, життєрадісну атмосферу, поніжитися на ласкавому сонці, урізноманітнити дозвілля і поправити здоров'я. А головне - дорога до Аланії зовсім втомить вас, в 30-ти хвилинах їзди від неї розташувався сучасний аеропорт Газіпаша.

Цікаво про аеропорт

Свою назву аеропорт Газіпаша запозичив у невеликого містечка, в якому він знаходиться. Це місто межує з Аланьей, має вихід до Середземного моря, багату історію і з часу відкриття аеропорту отримав популярність серед туристів. Крім того, завдяки розвитку і розширенню аеропорту, помітно піднялася в ціні нерухомість в Газіпаша.

Що ж стосується самого аеропорту, можна виділити 8 найцікавіших фактів про нього. Отже:

1. Будівництво аеропорту Газіпаша було фактично завершено ще в 1999 році, при цьому перший рейс він прийняв лише зовсім недавно - в липні 2010 року.

2. Перший рік свого функціонування аеропорт був відкритий тільки для внутрішніх перельотів, першою країною, з якою налагодилося міжнародне сполучення стала Голландія - в курортному сезоні 2011 року з'явився рейс в Амстердам.

3. Аеропорт Газіпаша знаходиться в 35-ти км від центру Аланії, що робить подорож через нього зручним для туристів, які прийняли рішення відпочивати саме в цій місцевості.

4. Даний аеропорт управляється найбільшим холдингом TAV Airports, в який також входять міжнародні аеропорти в Анкарі та Стамбулі і який приділяє розвитку цього проекту велику увагу.

5. Всього за рік активної роботи з 2012 по 2013 року пасажиропотік аеропорту збільшився в 4 рази - від 85 тисяч чоловік до 360 тисяч. При цьому тільки за першу половину нинішнього року Газіпаша прийняв вже 250 тисяч пасажирів.

6. На сьогоднішній день аеропорт обслуговує рейси в 19-ти напрямках, в тому числі міжнародних. Зокрема, з Газіпаша можна полетіти в Стамбул, Анкару, деякі міста Німеччини, Норвегії, Данії, Голландії, Швеції, Фінляндії, Литви, Бельгії та Лівану.

7. У цьому році були проведені і ще тривають роботи, спрямовані на розвиток аеропорту. Так, допустимий пасажиропотік тепер становить 1,5 мільйона, будівля терміналу збільшено до 6400 м2, а до кінця року злітно-посадкова смуга буде розширена до 2,5 тисячі метрів. Ці удосконалення роблять і без того сучасний аеропорт Газіпаша водної та головних визначних пам'яток регіону.

8. Будівництво і нинішнє розширення аеропорту безпосередньо впливає на розвиток економіки і туризму в найближчих до нього містах - таких як Аланья, Махмутлар і ін. Вже сьогодні спостерігається збільшення в цих містах числа відпочиваючих, підвищення інвестиційної привабливості Аланії і її державного фінансування, а також зведення висококласної житлової нерухомості та інфраструктури.

Протягом всього часу функціонування аеропорту Газіпаша компанія TAV Airports прагне перетворити його в центральний аеропорт Середземномор'я. На це спрямовані заходи щодо вдосконалення і подальшого всебічного розвитку аеропорту, організації все нових і нових рейсів. При цьому діяльність TAV Airports робить особливо привабливою нерухомість в Аланьї - вартість її неухильно зростає, завдяки близькості аеропорту і розвиненій інфраструктурі, а також збільшуються орендні ставки в житлових комплексах

Будівництво аеропорту Газіпаша завершено
Будівництво аеропорту Газіпаша завершено