Закон, що регулює особливості праці іноземних громадян в Турецькій Республіці, затверджений парламентом 28 липня 2016 року і вже набув чинності. Норми нового законодавства торкнутися тих категорій іноземців, які виявили бажання працювати в цій країні, вчитися або проходити стажування.

З останніх даних статистики видно, що українці знаходяться на третьому місці за кількістю виданих в Республіці дозволів на роботу (поступаючись тільки сирійцям та грузинам) і входять до переліку тих, хто найчастіше купує нерухомість в Туреччині. Це дає нам привід докладніше зупинитися на Законі про іноземну робочу силу.

Його основні положення зводяться до наступного:

• термін дії початкового дозволу на роботу/навчання – 1 рік. Щоб продовжити його та отримати нову робочу візу, іноземцю потрібно знову подавати заявку на розгляд уповноваженого органу, і так до закінчення 8-ми років або отримання посвідки на проживання;

• наявність у іноземця турецької посвідки на проживання чи дозволу на роботу, яке діє протягом не менше 8-ми років, надає право оформити постійний дозвіл. Для цього особі потрібно буде подати відповідну заяву. З отриманням постійного дозволу на роботу іноземець отримує ті ж права, що і турецькі громадяни (крім виборчих та можливості поступити на цивільну службу); • право офіційного працевлаштування надано іноземним студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах Туреччини. Обов’язкова умова для цього – згода роботодавця;

• для деяких категорій іноземців є можливість отримання так званої «бірюзової карти». Вона видається Радою з іноземної робочої сили (буде створена з метою прийнятого закону), якщо в особи є вища освіта та професійний досвід, завдяки яким вона зможе зробити вклад в розвиток економіки Республіки. Для власників «бірюзових карт» передбачається випробувальний термін 3 роки, протягом якого вони можуть бути позбавлені карти за порушення місцевого законодавства та інші вчинки, а також отримують право оформити посвідку на проживання для членів своїх сімей за спрощеною процедурою.

У Туреччині прийнято новий закон про працівників-і
У Туреччині прийнято новий закон про працівників-і