Пошук
Ціна зменшена
Фетхіе , Фетхіе
Фетхіе
125 000 €euro;
137 000
90.00 м2
3
2
Фетхіе , Фетхіе
Фетхіе
156 000 €euro;
172 000
95.00 м2
2
2
Аланія , Махмутлар
Махмутлар
44 000 €euro;
60 000
70.00 м2
1
1
Одеса. Одеська обл. , Чорноморськ
Чорноморськ
270 000 $dollar;
300 000
401.00 м2
4
4
Інвестиції
Нові об'єкти
Контакти

Україна, м.Одеса,65005

тел : +90 537 249 51 78 ( Whatsapp)

тел: +38 099 562 43 21 (Viber)

skype: ctm-group

Email: mail@ctm-group.com.ua

 

Каякой – ласкаво просимо до міста-примари

Каякой – ласкаво просимо до міста-примари

Якби існував рейтинг найбільш незвичайних пам'яток турецької Рів’єри, першість у ньому, безсумнівно, отримало б місто Каякой - покинуте селище, розташоване у 8-ми кілометрах від Фетхіє.

Каякой (це турецьке назва, що перекладається як «поселення на скелі») має багату історію. Час його заснування припадає на XVIII століття. Тоді на узбережжі Егейського моря з Додеканскіх островів прибули греки і заклали тут місто, яке назвали Левіссі. Так як греки дуже економно ставляться до родючих земель, все селище розташувалося в скелях. Вважається, що в подальшому саме це й стало однією з основних причин появи міста-примари.

У Каякой, поки він був ще звичайним містом, що нічим не відрізняється від інших, знаходилось близько 3,5 будівель. Це були будинки жителів селища, церкви, каплиці, аптеки, школа та навіть друкарня, де друкувалася місцева газета. У 1923 році двохсотрічному укладу життя міста прийшов кінець. Між Туреччиною і Грецією був укладений договір про обмін населенням та всі жителі міста (приблизно 6 000 людей) були з нього виселені.

Коли звільнилися будинки, влада країни спробували заселити в них мусульман, однак незвичні до таких умов, вони практично відразу ж перебралися в інші поселення на узбережжі.

Сучасний Каякой

Таким ось чином, з 20-х років минулого сторіччя Каякой повністю спорожнів. Багато будівель з тих пір зазнали руйнівного впливу часу, крім того залишки селища використовувалися жителями Фетхіє для відновлення міста після землетрусу 1957 року. Незважаючи на все це, навіть сьогодні в селищі Каякой є будівлі, які мають практично первозданний вигляд.

Особливо добре збереглися православні церкви - фрески та кам'яні хрести в них, тільки з людей немає не душі.

У місті є безліч будинків і вимощених каменем вуличок. Гуляючи ними, можна насолодитися самотністю, усвідомити масштаби людської праці та силу часу над нею. Ніде в іншому місці, окрім як тут, не стає так моторошно та одночасно захоплююче на душі. Якщо ви приїхали у Фетхіє, то просто зобов'язані відвідати і це місце, точно не пошкодуєте!

Поруч із містом сьогодні працюють невеликі ресторанчики та сувенірні лавки, з довколишніх курортів сюди організовуються екскурсії. Крім того, через Каякой проходить частина Лікійській тропи і з селища можна дійти прямо до Олюденіза.

Нещодавно турецька влада прийняла рішення реконструювати таку незвичайну нерухомість в Фетхіє – всі будівлі міста-примари будуть відновлені, прикрашені, а в церквах і храмах знову почнуть проходити служби.

Каякой – ласкаво просимо до міста-примари
Каякой – ласкаво просимо до міста-примари Автор: / Новини нерухомості Туреччини /