Розкопки, які планується відновити в 2300-літньому замку Курул (тур. Kurul), першої області наукових розкопок, розташованої в Чорноморському регіоні, з часом допоможуть зробити Орду новим центром туризму в області.

Стародавнє поселення і місце розкопок першого ступеня, замок Курул розташований на високій скелі в містечку Bayadı, в 13 км від центру міста Орду.

Розкопки тут тривали з 2010 по 2015 роки. За цей час археологам вдалося розчистити близько 300 ступенів і виявити безліч земляних дахів і керамічних предметів. Лабораторна експертиза показав, що дане поселення відноситься до 1-2 століть до н.е.

Професор Süleyman ŞŞenyurt, глава факультету археології університету Газі, повідомив, що вони запланували відновити розкопки в перший тиждень червня.

За його словами, розкопки займуть ще мінімум 10-15 років.

Під час розкопок, які йшли з 2010 року, в замку і його околицях було виявлено безліч історичних експонатів.

«Ми знайшли добре збережену двері, монети, кераміку, бюсти богів, які використовувалися в релігійних і культурних цілях. А також сотні обвуглених головешок, цвяхи, металеве зброя і ножі, рукоятки кинджалів, сокир, якоря, різаки і ткацькі верстати ».

Розкопано приблизно 70 відсотків території замку. І він дуже скоро стане новим туристичним об'єктом в регіоні.

Професор пообіцяв прискорити розкопки, щоб Орду якомога швидше став цікавий для туристів.

Замок Курул стане новим центром туризму в Туреччин
Замок Курул стане новим центром туризму в Туреччин