В останні роки попит на турецьку нерухомість стійко зростає. Економіка країни викликає довіру інвесторів - причини нестабільності усунені, а сума державного боргу по відношенню до ВВП знизилася на 40% (зараз вона набагато нижче, ніж у ряду провідних європейських держав).

Дослідження, проведені асоціацією копаній з інвестицій в нерухомості Туреччини (GYODER) говорять про те, що за підсумками 2013 року зростання цін на нерухомість в Туреччині склав близько 12%. У 2014 році ціни будуть рости, але в кілька уповільненому темпі.

Завдяки поліпшенню економічних показників і спрощеної процедури покупки нерухомості в Туреччині, ціни зростуть приблизно на 8%. Експерти закордонної нерухомості компанії «СТМ - Group» констатують, що Туреччина залишається однією з найпривабливіших країн для інвесторів і туристів. З кожним роком сюди приїжджає все більше відпочиваючих, і бажаючих придбати в Туреччині свою резиденцію теж стає більше. Кожен курортний регіон Туреччини прекрасний по своєму, всюди пропонується великий вибір об'єктів нерухомості на будь-який смак. Одним з таких перспективних і затребуваних регіонів є Аланія. Який при розвитку аеропорту в Аланії (Газіпаша) набуває особливої ​​популярності.

У 2012 році тут побудували аеропорт і приватні, а також державні інвестиції активно вкладаються в розвиток курорту. На ринок нерухомості Туреччини приходить дуже багато іноземних інвестицій - нерухомість традиційно є одним з найбільш прибуткових напрямків бізнесу, а будівельні проекти реалізуються на гідному рівні і в короткі терміни. Зокрема, за прогнозами GYODER, в нинішньому році обсяг зарубіжних інвестицій в економіку країни зросте в три-чотири рази і може досягти близько 10 млрд. Доларів. За даними співробітників «СТМ -Group», інвестор, який купив апартаменти в Туреччині на стадії будівництва, може після здачі об'єкта отримати прибуток в розмірі 20% річних.

Експерти називають ціни на нерухомість в Туреччині прийнятними для споживачів. Аналітики «СТМ -Group» відзначають, що квартири в новобудові є найбільш затребуваним напрямком на ринку нерухомості Туреччини - близько 80% від загального обсягу угод.

Квартири в новобудовах коштують від 40 000 євро. Об'єкти на ринку вторинного житла стоять від 25 000 євро. Великим попитом користуються вілли, розташовані на узбережжі. Нові будинки стоять від 130 000 євро. Ціни на елітну нерухомість коливаються в діапазоні 350 000-700 000 євро. Елітний об'єкт - це, як правило, окремо розташована будівля (вілла) з земельною ділянкою не менше 7 соток, басейном, 3-4 спальнями, в кожній з яких є свій санвузол. Такі об'єкти відрізняються високоякісним оздобленням, перший поверх має метраж не менше 60 кв. м, у дворі є місце для парковки, з вікон відкриваються красиві види на море і зелені пейзажі. Крім розташування щодо моря, інвесторів, як правило, цікавить інфраструктура, соціальне середовище, російськомовний персонал, а також ліквідність району. Нерухомість купується в основному і для власного відпочинку, і для здачі в оренду під час відсутності господарів. Апартаменти можна здавати в оренду приблизно за 200-250 євро / тиждень.

Дослідження, проведені асоціацією з інвестицій
Дослідження, проведені асоціацією з інвестицій