Ціни на нерухомість продовжують зростати – цей покажчик вивів Туреччину на перше місце серед європейських держав

За зростанням цін на житлову нерухомість у Туреччині країна посідає перше місце в Європі та друге у світі. Такий висновок за підсумками першої половини 2015 року зробила консультаційна фірма Knight Frank в опублікованому нещодавно «Глобальному індексі цін на нерухомість».

При визначенні індексу цін на нерухомість його укладачі використовували державні статистичні дані або ж інформацію центральних банків країн, що входять до виробленого переліку.

Першість у рейтингу держав з найвищими показниками подорожчання житла здобув Гонконг. У ньому в порівнянні з минулим роком нерухомість стала дорожче на 18,7%. У Туреччини, яка посіла друге місце, цей показник становить 18,6%. Таким чином, різниця в індексі лідируючих країн мінімальна.

Решта місць у переліку розподілилися таким чином - третє і четверте місця зайняли Ірландія (16,8%) і Люксембург (12,1%). На останніх позиціях розташувалися країни, в яких ціна житла стала нижче - Україна (зниження на 15,5%), Кіпр та Китай.

Незважаючи на високі показники першого півріччя, в липні-серпні турецький ринок нерухомості пережив тимчасове затишшя – встановлені на нерухомість у Туреччині ціни продовжують зростати, але число покупців зменшується. Викликано це, на думку експертів, нестабільною політичною ситуацією в країні та сезонними особливостями функціонування ринку. Проте напередодні виборів і після них ріелтори очікують чергове пожвавлення у даному сегменті.

Ціни на нерухомість продовжують зростати
Ціни на нерухомість продовжують зростати