Житлова нерухомість в Туреччині, завдяки розвиненій інфраструктурі, високому рівню життя і сприятливому клімату, є одним з найбільш привабливих варіантів зарубіжного житла.

Разом з тим, великий попит на турецьку нерухомість і постійне підвищення класу житла, що зводиться призводять до того, що ціни на покупку та оренду квартир з кожним роком теж збільшуються. Так, за даними останніх статистичних досліджень, вартість нового житла за останній рік збільшилася на 12,5%.

У процесі дослідження інформація збиралася в різних регіонах Туреччини (Анталья, Анкара, Стамбул, Ізмір і ін.), Що дало можливість отримати загальну картину по країні і по окремих її частинах. Зокрема, найбільший стрибок ціни на житло в новобудовах був відзначений в Стамбулі, де він склав близько 22%, а найменший - в Антальї з результатом в трохи більше 6%.

У той же час у вартості оренди квартир спостерігається зворотна тенденція - хоча ціни в цій сфері також ростуть, проте не з такою швидкістю і в інших регіонах. Лідирує в цій сфері Анталья, де вартість оренди збільшилася на 2,3%, а ось Стамбул, навпаки, знаходиться в кінці списку з 0,93% зростання.

Що гойдається засобів, за які купується нерухомість в Туреччині, тут також були підведені певні підсумки. Зокрема, виявлено, що понад 50% житла купується на умовах іпотеки, близько 30% - з передоплатою і 20% - з використанням взятих у банків кредитів.

Житлова нерухомість в Туреччині
Житлова нерухомість в Туреччині