«Розумні» будинки будуть управлятися силою думки - нова розробка від турецьких учених

Інноваційна технологія, що дозволяє керувати системою «розумний» будинок за допомогою думки, розробляється турецькими вченими з Університету Газі.

Мисленне управління «розумним» будинком стало можливим за рахунок поєднання електроенцефалографії та сучасних смарт-пристроїв типу планшетів й інших гаджетів. Зокрема, на дисплей використовуваного пристрою виводяться зображення різних приладів і побутової техніки, якими людина потенційно може скористатися. Коли вона захоче що-небудь зробити з одним із приладів, їй потрібно лише сконцентрувати увагу на відповідній картинці. Тоді в мозку виникає специфічний патерн (Р300), а приєднаний до гаджету ЕЕГ-датчик відстежую цей імпульс і передає його на контролер. Як результат, управління функціями обраного приладу здійснюється виключно за допомогою думки.

Планується, що широке впровадження даної розробки дозволить зробити нерухомість в Туреччині та інших країнах світу більш доступною, комфортною для осіб з обмеженими можливостями.

На даний момент технологія знаходиться на початковій стадії розробки. Протестувати її мали змогу п'ятеро добровольців, яким була запропонована система з 49 функціями. У всіх «піддослідних» вийшло відрегулювати рівень гучності та почати перегляд фільму. Головним виявленим недоліком системи стали часті помилки у визначенні приладу, однак, на думку вчених, усунути цей недолік буде досить легко.

Розумні будинки будуть управлятися силою думки
Розумні будинки будуть управлятися силою думки