Каппадокія (історичний регіон в центрі Туреччини) відома своїми підземними містами. Киркгез, Каймакли, Деринкую, Невшехір – усього близько 20-ти підземних поселень виявлено тут. Багато які з них реставровані та відкриті для туристичних екскурсій.

 

Нещодавно для відвідувачів відкрився нове, найбільше у світі, підземне місто Азіс Меркуріус. Його глибина становить 7 поверхів, а на відновлення коридорів фахівцям знадобилося приблизно 5 років. На сьогоднішній день повністю завершена реставрація чотирьох верхніх поверхів, ще три нижніх планується закінчити до кінця цього року.

Поселення Азіс Меркуріус, як стверджують історики, унікальне не тільки великими розмірами. Воно побудоване таким чином, що безліч його жителів могли не підніматися на поверхню протягом тривалого часу. Крім того, місто оснащено системою безпеки, аналогів якої немає в інших підземних поселеннях; на його території розташована одна з перших християнських церков, що датується 250 роком н.е.

 

Любителі історії, що відправляться на екскурсію в місто, зможуть своїми очима побачити стародавні будинки, млини, церкви, водосховища і поховання, розташовані в під землею.

 

Навіть відпочиваючи або проживаючи в Аланії (Туреччина), ви можете без проблем відправитися в Каппадокію та оглянути її підземні пам’ятки. Відстань між ними становить близько 500 кілометрів.

Найбільший підземне місто світу запрошує гостей
Найбільший підземне місто світу запрошує гостей