Якщо з тим, чим дістатися до Туреччини, питань не виникає (звичайно ж, літаком), то ось пересування по самій країні передбачає безліч варіантів. Спробуємо розібратися в перевагах і недоліках кожного.

1. Внутрішні авіалінії. Для подорожей на далекі відстані.

Внутрішнє авіасполучення в Туреччині добре розвинене та дає можливість переміщатися по регіонах максимально швидко. Так, всього півтори години займе переліт зі Стамбула в Аланію, а трошки більше години буде потрібно, щоб з Анкари потрапити до Фетхіє (аеропорт Даламан). Невелика хитрість, яка стосується перельотів і якою користуються «бувалі» мандрівники - квитки на літак потрібно купувати якомога раніше до запланованої дати поїздки. Таким чином ви зможете заощадити на перельоті від 20-ти доларів і більше за квиток.

2. Автобуси та маршрутні таксі. Просто, доступно, пізнавально.

В Туреччині, як і всюди, є міські та міжміські автобуси. Перші найчастіше мають вигляд маршрутного таксі та по-місцевому називаються «долмуш». Вони зупиняються на обладнаних зупинках за помахом руки (іноді водії самі сигналять людям, що йдуть уздовж дороги) і мають чіткий маршрут (написаний на табличці на передньому склі). Залежно від міста, маршрутки можуть бути переповнені, а щоб дістатися до потрібного місця, вам доведеться зробити пересадку. Міжміські автобуси більш комфортабельні, маршрути їх добре продумані. Можна відправитися таким рейсом, щоб було швидше, або таким, щоб вдосталь намилуватися місцевими околицями, природою або пам’ятками протягом усього шляху.

3. Таксі. Зручно і швидко.

Якщо ви не орієнтуєтеся у місті або не хочете витрачати час на пошук потрібного автобуса, але знаєте адресу, куди вам потрібно дістатися, можна викликати таксі. Ціни відрізняються від міста до міста, в багатьох готелях надається послуга замовлення таксі для клієнта. Єдиний мінус цього способу пересування полягає у тому, що, якщо машина потрібна вам протягом усього дня, поїздка влетить в непогану копійчину.

4. Водне таксі. Оригінально й незвично.

У деяких містах Туреччини (Фетхіє, наприклад) протягом літнього сезону надається послуга водного таксі. Невеликі судна з відкритою палубою регулярно переправляють пасажирів з одного місця в інше по морю. Водні таксі розраховані приблизно на 20 осіб, квиток на них коштує недорого. Хоча дорога займає більше часу в порівнянні з «класичним» транспортом, вона дає можливість насолодитися гарною погодою і красотами узбережжя

5. Оренда автомобіля. Для свободи пересування.

У Туреччині послуга оренди авто дуже поширена. Якщо у вас є з собою водійське посвідчення, ви можете орендувати машину на будь-який час. Після оплати оренди вам видається договір, ключі та сам автомобіль, який потрібно буде повернути в установлений термін. Орендуючи машину, ви отримуєте максимальну свободу дій; це найзручніший варіант, якщо є необхідність в постійному пересуванні.

Подорож Туреччиною: який транспорт обрати?
Подорож Туреччиною: який транспорт обрати?