Серед 50 країн, що брали участь в програмі Блакитні прапори 2015 року, Туреччина посіла друге місце з 436 пляжами, зазначеними даними символом екологічної чистоти.

На першому місці опинилася Іспанія з 578 пляжами, згідно з результатами, оприлюдненими Міжнародним журі програми "Блакитні прапори".

Блакитний прапор - це ексклюзивний еко-ярлик, яким Фонд екологічної освіти (FEE) нагороджує пляжі і гавані, які відповідають певним вимогам якості води, інформаційно-просвітницької діяльності в галузі охорони навколишнього середовища, управління природоохоронною діяльністю та забезпечення безпеки. У програмі Блакитні прапори 2014 Туреччина посіла третє місце, оскільки в країні налічувалося 397 зазначених Голубими прапорами пляжів, тоді як Іспанія і Греція зайняли перше і друге місце. Цього року до минулорічного числа чистих пляжів додалося ще 22 пристані.

Анталія лідирує по числу зазначених Голубими прапорами пляжів. Згідно з письмовою заявою FEE, Блакитні прапори в цьому році будуть майоріти на 3 468 пляжах і в 697 гаванях в 50 країнах світу.

Президент FEE Риза Тевфик Екіпмен пояснив, що блакитний прапор - це екологічний символ, важливий для відпочиваючих і туроператорів, додавши: «Ці прапори показують, що наші пляжі екологічно безпечні».

Туреччина посіла друге місце з 436 пляжами
Туреччина посіла друге місце з 436 пляжами