Туреччина – країна з багатою історією та національним колоритом. Старовинні будівлі, музеї та інші пам’ятки історії дають нам можливість познайомитися з традиційною Туреччиною, але повною мірою оцінити атмосферность цієї країни дозволить тільки знання місцевих традицій, обрядів та забобонів.

Багато звичаї вже застаріли, деяких із них дотримуються і досі. Ми підготували для вас добірку з 10-ти найбільш цікавих традицій Туреччини.

Отже:

1. На землю перед мандрівником, який збирається в далеку дорогу, виливають велику чашу води. Вважається, вода, що ллється, зробить подорож простою і легкою, позбавить її від усіх неприємностей.

2. За столом в турецькому будинку не прийнято занадто швидко поглинати їжу, палити і розмовляти без дозволу господаря. Також вважається непристойним знаходитися в гостях занадто довго. Зате участь у співі та танцях широко вітається. З загального блюда шматки можна брати тільки правою рукою.

3. Традиційна нерухомість в Туреччині (турецький будинок) ділиться на дві половини: хазяйську і гостьову. Гості мають право входити лише на свою половину, причому перед входом в будинок обов’язково потрібно знімати взуття.

4. Фотографувати людей на вулиці можна тільки з їх дозволу. Що стосується жінок у чорних накидках, робити їх фотографії не дозволяється ні під яким приводом.

5. Коли новонароджену дитину приносять у батьківський дім, обов’язково влаштовують велику святковий вечерю, щоб дитина не була егоцентричною. При цьому всі родичі, що приходять з поздоровленнями, повинні дарувати матері дитини срібні або золоті прикраси та монети.

6. Якщо в одній місцевості або будинку в один день народжується кілька дітей, батьки їх обмінюються шматками хліба або швейними голками, щоб їхні чада не стали ледачими.

7. Коли в око потрапила інфекція або навіть смітинка, для швидкого одужання рекомендують промити хворе око водою з миски, звідки постійно п’є собака.

8. За два дні перед весіллям для нареченої влаштовується своєрідний дівич-вечір (ніч хни). Дівчину наряджають в оксамитове лілове плаття, саджають в центрі кімнати, а перед нею ставлять тарілку з розведеною хною і запаленою свічкою. Присутні жінки водять навколо нареченої хоровод та виконують обрядові пісні.

9. На весільну церемонію традиційно запрошується 200-300 осіб. Гості повинні веселитися й танцювати. Подарунки вручаються в самому кінці свята по родинній ієрархії (від найближчих родичів до дальніх).

10. Серед жителів Туреччини поширені особливі жести. Схвалення, наприклад, означає щиглик пальцями, заперечення – цокання язиком, згода – нахил голови в один бік. А ось піднятий вгору великий палець тут є вкрай вульгарним і непристойним жестом.

Турецькі звичаї та обряди: найцікавіше
Турецькі звичаї та обряди: найцікавіше